Avati Niine 11 loomehoone

Tallinna Kalamaja asumis avati aadressil Niine 11 loomehoone. Loomemajanduse valdkonna ettevõtetele suunatud hoone arendaja on Itaalia päritolu Colonna Capital. Investeeringu suurus on 6,5 miljonit eurot.

1923 aastal valminud suursuguse arhitektuuriga Niine 11 on olnud rahatrükikoda ja nõukogude ajal Suva suka- ja sokivabriku kontorihoone. Colonna võttis hoone renoveerimise üle 2011 aasta kevadel ja tänaseks on 7600 m2 rendipinda valmis, pool sellest rentinud ka juba leidnud.

Niine 11 renoveerimise arhitektid on büroost Allianss arhitektid OÜ,Tarmo Teedumäe, Toomas Tammis, Inga Rukas, Paco Ulman. Sisekujunduse lõi Paco Ulman.

Loomehoone eripäraks on ebatraditsioonilise kujuga väga kõrgete lagedega ruumid: lagede kõrgus on 3,6 m, viimastel korrustel kuni 4,5 m. Rendipindade suurused on 80, 150, 180, 300, 500 700 ruutmeetrised kuni 1500 ruutmeetrise ühendatud pinnani. Ruutmeetri rendihind on 6,5 eurost kuni 9 euroni. Parkimine suletud hoovis kuni 130 autole.

„Meile meeldib, et tegemist on ajalooga hoonega ja majal on rentnike kommuuni näol tegemist omanäolise keskkonnaga. Arenduslikust küljest meeldivad hoone kõrged laed ja suured aknad, mis võimaldavad igal pool hoones valgustada tube loomuliku valgusega,“ kommenteeris välisomanike esindaja Roberto de Silvestri Niine 11 projekti.

„Colonna Capital otsib aktiivselt uusi investeerimisvõimalusi. Eelistame juba olemasolevate rentnikega büroomaju Tallinnas, kuid kui turg peaks paranema siis hakkame kindlasti rohkem huvi tundma ka arendusprojektide vastu,“ lisas Colonna Capitali üks investoreid Cesare Gagliardoni, kes osales hoone avamisel.

Niine 11 hoones on loomelinnakut arendatud mitu aastat. Nüüd on see valmis ning ootab uusi rentnikke. Juba tegutsevad massiivsete kiviseinte, kõrgete lagede ja suurte akendega hoones
eri loomevaldkondade esindajad: fotograafid, arhitektid, disainerid, klaasikunstnikud, filmitegijad ja sulesepad. Niine 11 üks tuntumaid asunikke on Nukufilm.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika