Balti suurima andmekeskuse ehitushanke võitis Merko

MerkoAndmekeskuse rajaja, MCF Group Estonia juhi Kert Everti sõnul algab ehitus kohe ning valmimistähtaeg on 2021. aasta teine kvartal. “Tegemist on esimese andmekeskusega Eestis, mille kogu arendus on tehtud just ja ainult andmekeskuse rajamise nõudeid arvestades,” ütles Evert.

“Ehitushanke konkursil osales kolm suurt ettevõtet ning Merko pakkus kõige paremat hinna-kvaliteedi suhet ja neil oli ette näidata kõrge kompetents sarnases valdkonnas – eriti tehnoloogias. Samuti oli Merkol projekti läbiviimisest selge nägemus,” rääkis Evert.

Merko Ehitus Eesti juhatuse liikme Veljo Viitmanni sõnul on tegu keeruka ja mastaapse ehitusprojektiga. “Ülikõrge turvatase on projekti juures läbiv ning selle tagamiseks rajatakse nii füüsilised kui elektroonilised tõkked ja jälgitakse Eesti riigi infosüsteemide kolmeastmelise etalonturbe ISKE standardit. Midagi sellist pole enne Eestis ehitatud,” rõhutas projekti erilisust Viitmann.

MCFi juhi Kert Everti sõnul on Sauele kerkiv andmekeskus esimene omalaadne riigis, mille kogu ehitus- ja arendusprotsessi juhtimine vastab ISO standardile. “Paralleelselt Merko ehitustöödega tarnivad teised partnerid andmekeskusele spetsiifilised eriosad, mis maksavad hoone enda ehitusest kaks korda enam,” rääkis Evert.

Andmekeskuse esimene etapp hõlmab kolmekorruselist 14 500 ruutmeetri suurust hoonet. Hoone arhitekt on Mari Kallas ning konstruktor Holger Karema.

MCF andmekeskuse projekti algatasid 2015. aastal nimekad ja pikaajalise kogemusega Eesti ning Soome erainvestorid. Projekti on aidanud praegusesse etappi jõuda teiste seas ka näiteks EAS, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning veel kümmekond avaliku ja erasektori asutust.

Saue ja Harku valla piirile mitmes etapis rajatava andmekeskuse hoonete pindala saab olema 14 000–35 000 ruutmeetrit, mis mahutab 1000+ seadmekappi 40 000 serveriga. Andmekeskuse võimsus on 20+ megavatti, mida tagavad kaks 110-kilovoldist sõltumatut elektriühendust ning lisaks diiselgeneraatorite kütusevaru 72 tunniks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC