Capital Mill rekonstrueeris Vilniuses asuva Rimi eksklusiivseks kaubanduskeskuseks

Leedu turul haaret laiendav Eesti kinnisvaraettevõte Capital Mill taasavas Vilniuse põhjaosas asuva Jeruzalė kaubanduskeskuse, kus tänu 3,5 miljoni euro suurusele investeeringule sai hüpermarketiks laieneda ankurrentnik Rimi ja lisanduda mitu uut kauplust.

Kaubanduskeskuse pindala kasvas seniselt 3200 ruutmeetrilt 5200ni, seal avati 10 uut kauplust ja restorani ning hoone fassaad sai kaasaegse ja pilkupüüdva ilme. Tööd teostati viie kuu jooksul.

Capital Milli partner Marko Kull toonitas, et rekonstrueerimisprotsessi kaaludes plaaniti luua täiesti uus kvaliteet, alustades fassaadist ja tehnilistest struktuuridest ning lõpetades ümbritseva ala maastikukujunduslahendustega.

“Elurajoonides asuvad kaubanduskeskused jäävad tavaliselt investeeringute ja ainulaadsete lahenduste poolest vaeslapse ossa, kuid meie nägemuses pidi Rimi Jeruzalė tegema läbi täieliku
ümbersünni, et viia teenuste tase nii rentnike kui lõppklientide jaoks täiesti uuele tasemele,” sõnas Kull. “Sama visiooniga läheneme kõigile oma projektidele, mis on aidanud tagada ka klientide kõrge rahulolu nii Eestis, Lätis kui Leedus.”

Rimi Jeruzalė puhul pöörati suurt tähelepanu ka mitteärilistele, kuid olulistele pindadele, mille eesmärgiks on suurendada klientide mugavust: ema ja lapse tuba, laste mänguväljak, mida võivad kasutada mitte ainult kaubanduskeskuse külastajad, vaid ka ümbruskonna elanikud, valgustus, turvalised ülekäigud, elektriautode laadimisjaama paigaldamine.

Capital Mill Leedu juht Irmantas Degutis lisas, et kaubanduskeskus kohandati sobivaks ka puuetega inimeste vajadustele. “Rimi Jeruzalė näitab teistele siinsetele keskustele eeskuju, tagades võrdselt hea ligipääsu kõigile. Iga kauplus, kohvik või salong on varustatud laiade sissepääsudega, mugavate lettide ja eraldi WCdega,” lausus Degutis.

Ettevõtte Projektų rengimo centras arhitekti Lina Šantaraitė sõnul on hoone kõige pilkupüüdvamaks lahenduseks täiesti uuel kontseptsioonil põhinev fassaad, mis on ainulaadne mitte ainult innovatiivsuse vaid ka värvidemängu poolest.

“Elurajoonidesse ehitatud kaubanduskeskused näevad tavaliselt välja üsna üheülbalised ja igavad, kontseptuaalseid lahendusi kasutatakse harva. Ostjate ja külastajate arvu arvestades on Rimi Jeruzalė alati vastanud suuremate supermarketite käibele. Keskus on olnud eriti populaarne ümbruskonna linnaosade elanike ja möödasõitjate hulgas. Sellepärast otsustasimegi renoveerimise käigus muuta selle kaubanduspinnaks, mida võiks linna põhjaosas pidada eksklusiivseks,” märkis arhitekt Šantaraitė.

Fassaadikujunduseks on valitud mittestandardne lahendus – hoone vaatamisel erinevatest asukohtadest jätavad alumiiniumlamellid kauni dekoratiivse mulje värvide vaheldumisest.

Rimi Lietuva UAB tegevjuht Per Dahl sõnul tehti Jeruzalė kauplusega Rimi ajaloos oluline kvaliteedihüpe. “See on esimene kauplus, mis on varustatud meie käsutuses olevate kõige keskkonnasõbralikumate tehnoloogiatega. Oleme esimesed, kes kasutavad neist enamikku jaemüügikauplustes,” rõhutas Dahl. “Need uuendused mitte ainult ei vähenda keskkonda paisatava süsinikdioksiidi kogust ja seeläbi põhjustatavat kasvuhooneefekti, vaid loovad ka energiat, mida saame kasutada oma tegevuses. Seega liiguvad meie keti kauplused samm-sammult sõltumatuse poole välistest energiatarnijatest.”

Capital Mill on Balti riikidesse investeerinud 350 miljonit eurot, millest ühe neljandiku Leedus asuvatesse projektidesse. Ärihoone Navigator Tallinnas, mis esimese ärihoonena Baltimaades pälvis säästliku elektritarbimise sertifikaadi LEED Gold, on üks Capital Milli suurimatest ja eksklusiivsematest projektidest Balti riikides. Teist Capital Milli poolt Tallinnas arendatud büroohoonet Explorer loetakse üheks Balti riikide moodsaimaks hooneks.

2008. aasta alguses asutatud Capital Mill investeerib kommertskinnisvaraprojektidesse Eestis, Lätis ja Leedus. Ettevõtte aktsionärideks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega inimesed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal