Center Kinnisvara: Keskmine Tallinna korter teenib omanikule 300 eurot kuus

Center KinnisvaraViimase 12 kuu jooksul teenis keskmise Tallinna korteri iga kuu oma vara kallinemiselt kolmsada eurot, näitab värske Tallinna korterituru kuuülevaade.

Keskmise Tallinna korteri tõusis aprillis 85 907 euroni, mida on 3749 eurot rohkem kui mullu aprillis. “Märts oli rekordkuu ja seda aprillikuine korteriturg ei ületanud, kuid suund on selge – korterite turuväärtus kasvab,” rõhutas juhataja Christian Ayrer. “Keskmine Tallinna korter on 51,8 ruutmeetri suurune, sellise korteri kasvas viimase 12 kuu jooksul keskmiselt 312 eurot igas kuus. Seda on kinnisvarainvestorite kõrval selgelt tähele pannud ka tavainimesed, kes vaba raha olemasolul paigutavad seda üha sagedamini Tallinna korterisse.”

Aprillis vahetas Tallinna korteriturul omanikku 705 korterit ja 63,9 miljonit eurot. Aktiivseim kauplemine käis Lasnamäel, kus kuuga tehti 160 korteritehingu keskmise ruutmeetrihinnaga 1423 eurot.

on Tallinna ja kinnisvaraturule keskendunud rahvusvahelise kogemusega teadmuspõhine kinnisvarabüroo, kes lisaks kinnisvara vahendamisele tegeleb ka kinnisvara nõustamise ja investeerimisnõustamisega.

koostab iga kuu esimeses pooles Tallinna korterituru kuuülevaate. Ülevaate algandmed pärinevad maa-ameti andmebaasist.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC