Coop Pank rahastab Eesti suurima perearstikeskuse valmimist

Coop PankTänavu suvel saab Tallinnas valmis suurim perearstikeskus, mis hakkab alates sügisest teenindama 24 perearsti nimistut ehk ligi 40 000 patsienti, mis on kolmandik kogu Lasnamäe elanikkonnast.

Uus spetsiaalselt perearstidele ehitatud on 7-korruseline ja seal on üle 2500-ruutmeetri suletud netopinda. Ehituse peatöövõtja on Silindia Ehitus OÜ, kes annab uue perearstikeskuse Medicumile sisustamiseks üle juba juunis ja patsiente hakatakse seal vastu võtma alates sügisest. Keskuse ehitust rahastab Pank.

Keskuse teeb eriliseks see, et uus on mõeldud ainult perearstidele ja seal saavad perearstid keskenduda üksnes arstitööle, sest kõik administratsiooniga seotud ülesanded teeb arsti eest ära tugipersonal. „Ootame uude keskusesse tööle nii kogenud kui ka äsja kooli lõpetanud ja veel ilma nimistuta arste,“ ütles Medicum Tervishoiuteenused juhatuse liige Siiri Heinsaar, kelle sõnul mahutab uus maja kenasti ära nii Medicumi enda perearstid kui ka uued rentnikud.

Uus perearstikeskus asub Lasnamäel Medicumi eraarstikliiniku kõrval, mida kohalikud tunnevad ka kui Lasnamäe Polikliinikut või lihtsalt punase ristiga maja. „Kliiniku hoone jääb meie eriarstidele ja laboritele, kus saame teostada mitmesuguseid uuringuid ning see on koridoride abil ühendatud meie uue perearstikeskusega. Nii saame patsientidele pakkuda ühes kohas nii haiglavälist üld- kui ka eriarstiabi terviklahendust,“ selgitas Siiri Heinsaar.

Panga äripanganduse juhi Arko Kurtmanni sõnul on Coop Pank kasvanud kiiresti ja saab seetõttu finantseerida järjest suuremaid projekte nii pealinnas kui ka väljaspool seda. „Medicum kui pika ajalooga suurim erakapitalil põhinev tervishoiuettevõte on hea näide ambitsioonikast ja kiiresti kasvavast organisatsioonist, kellega meie väärtused ühtivad: saame elu Eestimaal koos edasi viia. Panga põhimõtetega kooskõlas on finantseerida projekti, mille tulemusena valmib kaasaegne tervisekeskus, mis teeb esmatasandi arstiteenused patsientidele kiirelt ühest kohast kättesaadavaks,“ ütles Kurtmann.

Siiri Heinsaar nentis, et koostöö Pangaga laabus sujuvalt ja Coop Pank on paistnud silma väga kiire ja paindliku partnerina.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest