Depresiivsed Eesti väikelinnade küttearved

Omanike Keskliidu poole on pöördunud kümned meie liikmed väikelinnadest ning parafraseerdies laulusõnu, tundub, et väikelinnadel pole häda midagi, vaid hoopis väikelinnade kommunaalmonopolide on depressiivsed. Nimelt väikelinnade kaugkütjad lipsavad konkurentsiameti poolt seatud 50 000 MWh lati alt läbi ning hinnad kooskõlastab kohalik omavalitsus, sama lugu on vee-ettevõtte ja jäätmevedajatega. Kohalikul omavalitsusel kahjuks puudub vastav know-how ja ressurss hinnata sisuliselt ettevõtte poolt esitatud hinnataotlust. See on viinud olukorrani, kus paljudes omavalitsustes tundub olema hinnakujundus põhjendamatu.

Muidugi iga kaasus on erinev ning hinna alandamine peab tuginema kindlatele faktidele ning vett-pidavale argumentatsioonile. Kuid seniajani oli seisukohal, et kui nad ise hinda ei kooskõlasta, siis nad ei saa ka kov-i kui haldusorgani tegevusse sekkuda. Advokaadibüroo Tamme&Otsmann detailne juriidiline analüüs lükkab selle väite ümber. Konkurentsiametil on õigus ja kohustus sekkuda, kui turgu valitsevat positsiooni liigkõrgete hindade näol ära kasutatakse.

Sõnadelt tegudele

Oleme ise ka püüdnud juriidilise nõuga abistada ning Omanike Keskliidu nõukogu liikme Priit Värgi vedamisel on ka pöördumine Konkurentsiameti poole valmimas. Nimelt tõstis Paides tegutev OÜ Pogi kaugküttehindu detsembrist pea poole võrra, viidates sisendkulude tõusule. Pogi katlamajad töötavad Värgi sõnul enamjaolt hakkepuidul ning ka hakkepuidu on langenud, kuid küttehind püsib endine. Konkurentsiameti poole pöördumine saab lähipäevil valmis ja loodame, et asi võetakse käsile.

Kommunaalmonopolide teemal saad oma arvamusi ja kommentaare avaldada foorumis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 77 = 83

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine