EBS liigub uue õppehoone ehitamise protsessiga edasi

EBS Campus OÜ viis edukalt läbi ideekonkursi EBSi A. Lauteri tn 3 kinnistule määratud ehitusõiguse ulatuse ja hoonestusala kuju täpsustamiseks ning planeeritava kõrghoone projekteerimiseks ja arhitektuurinõuete määramiseks. Konkursi korraldas Tallinna Linnavalitsus Maakri kõrghoonete kvartalis algatatud A. Lauteri tn 3 detailplaneeringu eskiisi raames.

EBSi asutaja Madis Habakuke sõnul tuleb planeeritavasse EBSi uude 25-korruselisse hoonesse lisaks ülikooli ruumidele ja auditooriumitele ka hostel kohalike ja välisüliõpilaste majutamiseks. Ideekonkursi tulemus kinnitas, et kõik eeldused kaasaegse õppe- ja majutuskompleksi planeerimise ja projekteerimise protsessi aktiivseks jätkamiseks on EBSil olemas.

Konkursil osales 3 arhitektuuribürood. Žürii, mille koosseisu kuulusid lisaks EBSi esindajatele arhitektid Ike Volkov ja Martti Preem ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindajad ning Arvo Rikkinen, hindas igakülgselt võistlustöödes esitatud linnaehituslikke analüüse ja arhitektuurseid lahendusi. Töödes esitatud ideid võetakse edasises planeerimisprotsessis arvesse.

Ideekonkursil on oluline osa detailplaneeringu menetlemise protsessis, see annab ideid, näitab kätte liikumissuunad ja pidepunktid edasisel planeerimisel. EBSi A. Lauteri tn 3 detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata ehitusõigus praeguse koolihoone rekonstrueerimiseks ning kuni 25 maapealse ja kuni kolme -aluse korrusega õppe-, büroo- ja eluruumidega juurdeehituse rajamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

21 + = 26

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest