Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu: Ehitussektori kasv ei saa olla lõpmatu

ERE / Estonian Real EstateKonjuktuuriinstituudi hiljuti avaldatud prognoos ütleb, et Eesti majanduse olukord on parem teistest Balti ja Põhja-Euroopa riikidest. Meie riigi vastav näitaja on 88 punkti 100st võimalikust. Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu ekspertide andmetel annab see tunnistust Eesti majanduse heast tervislikust seisundist. Kuid selle arengu vedur on endiselt ehitussektor, mille kasv ei saa kesta igavesti.

„Konjunktuuriinstituudi andmetel on ehitussektori ettevõtete kiire kasv ja kindlustunde näitajad peamiselt seotud olemasolevate kaubanduskeskuste arendamisega ja uute ehitamisega. Umbes pooled arendajad ütlevad, et nende äri põhiprobleem on tööjõupuudus. Teine küsimus on, kui kaua praegune olukord kestab,“ räägib Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Maksim Sorokin. Tema sõnul ei ole võimalik kaubanduskeskusi rajada lõputult, kuna ostujõud ja inimeste arv on riigis ikkagi piiratud.

Maksim Sorokin lisas, et vähemalt 53% kõigist Eesti perekondadest on võimelised säästma. Sealjuures tunnevad end kõige kindlamalt alla 30‑aastased inimesed ja kõige haavatavam rühm on üle 65‑aastased inimesed. Üks võimalus kindlustunde suurendamiseks võib olla kogutud vahendite mõistlik investeerimine, mis võimaldab vähendada inflatsiooni mõju, pakkudes stabiilset lisatulu.

„Pole saladus, et majanduskasvu ajal tuleb säästa raha mustadeks päevadeks. Konjunktuuriinstituudi prognoosi järgi peaks riigi majanduslik olukord vähemalt käesoleva aasta lõpuni veelgi paranema. See tähendab, et on saabunud parim aeg investeerimiseks,“ kinnitab Maksim Sorokin.

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu tegeleb alates 2014. aastast hoiuste kaasamisega. Ühistu kuulub 2005. aastal asutatud ERE Grupi koosseisu, mis tegeleb põhilistelt investeerimisega kinnisvarasse ja hüpoteeklaenude portfellidesse, aga ka paljutõotavatesse äriprojektidesse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

3 + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?