Eesti Pank: Hinnakasv pidurdub nii euroalal kui ka Eestis

Eesti PankSeptembris olid tarbijahinnad statistikaameti teatel 2,2% kõrgemad kui aasta eest. aga pidurdub nii kogu euroalal kui ka meil Eestis. Kui euroala inflatsioon langes augusti 1%lt septembris 0,9%le, siis Eesti hinnatõus pidurdus sama aja jooksul 2,4%lt 2,2%le.

Maailmamajanduses on kaubanduspingete tõttu palju ebakindlust, mis on aeglustanud välisturgude hinnakasvu. Ka Eestis pole olukord enam pilvitu, sest majanduse jahenemine jõuab hindadesse tavaliselt paari kvartali jooksul. eksportiva sektori probleemid võivad peagi tugevamalt sisemajandusse üle kanduda. Siiski läheb veel aega, enne kui majandustingimuste halvenemine hakkab mõjutama ka teenuste hindu.

hinnakasvu hoidis septembris tagasi energia ja toiduainete aeglustuv hinnakasv. Teenuste ja tarbekaupade püsis aga kiire (2,7%), sest nende taga on olnud majandustsükli kõrgseis. Tööturg on endiselt tugev – töötuse määr on madal ja palgakasv hoogne.

Panga prognoosi kohaselt on tarbijahindade kasv 2019. aastal 2,3%. Inflatsioon peaks kahe protsendi läheduses püsima järgmiselgi aastal.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC