Eesti Pank: Hinnakasv pidurdub nii euroalal kui ka Eestis

Eesti PankSeptembris olid Eesti tarbijahinnad statistikaameti teatel 2,2% kõrgemad kui aasta eest. Hinnatõus aga pidurdub nii kogu euroalal kui ka meil Eestis. Kui euroala inflatsioon langes augusti 1%lt septembris 0,9%le, siis Eesti hinnatõus pidurdus sama aja jooksul 2,4%lt 2,2%le.

Maailmamajanduses on kaubanduspingete tõttu palju ebakindlust, mis on aeglustanud välisturgude hinnakasvu. Ka Eestis pole olukord enam pilvitu, sest majanduse jahenemine jõuab hindadesse tavaliselt paari kvartali jooksul. Eesti eksportiva sektori probleemid võivad peagi tugevamalt sisemajandusse üle kanduda. Siiski läheb veel aega, enne kui majandustingimuste halvenemine hakkab mõjutama ka teenuste hindu.

Eesti hinnakasvu hoidis septembris tagasi energia ja toiduainete aeglustuv hinnakasv. Teenuste ja tarbekaupade hinnakasv püsis aga kiire (2,7%), sest nende taga on olnud majandustsükli kõrgseis. Tööturg on endiselt tugev – töötuse määr on madal ja palgakasv hoogne.

Eesti Panga prognoosi kohaselt on tarbijahindade kasv 2019. aastal 2,3%. Inflatsioon peaks kahe protsendi läheduses püsima järgmiselgi aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine