EfTEN: EfTEN käivitas uue fondi ja ostis Vilniuses Danske panga büroohoone

käivitas uue ärikinnisvarafondi, mis lähtub rohelise investeerimise põhimõtetest. Fondi esimene ost on Vilniuses asuv panga büroohoone, kuhu on koondanud oma grupi tugiüksused.

Äsja asutatud Real Estate Fund 5 on institutsionaalsele ja professionaalsele kliendile suunatud alternatiivne, kinnine investeerimisfond, mille sihiks on iga-aastane GRESB-i (Global Real Estate Sustainability Benchmark) rohereiting. Uue fondi eelkäija on , mille investeerimisperiood on lõppenud ja millel on Baltimaade kinnisvarafondide seas kõrgeim GRESB-i jätkusuutlikkuse reiting – neli tärni viiest.

Uue fondi suurimad investorid on ja pensionifondid ning neile lisaks paljud professionaalsed investorid. Fondi EfTEN Real Estate Fund 5 saavad jaeinvestorid paigutada kapitali EfTEN United Property Fundi kaudu, mis teeb oma seni suurima investeeringu ning paigutab EfTEN-i uude fondi enamuse oma investeerimata vahenditest.

„Uus fond täiustab EfTEN-i roheliste investeeringute portfelli, kuna oleme selles vallas Baltimaade kinnisvarafondide seas teenäitajad. Meil on rõõm käivitada uus fond, omandades büroohoone Vilniuse tähtsaima ärirajooni südames,“ ütles fondivalitseja EfTEN Capital tegevjuht .

Hoonel on strateegiline asukoht linna peamises äripiirkonnas CBD. Hinnanguliselt töötab Vilnius CBD-s 50 000 inimest.

Kaheksakorruselise ankurrentnik on Danske koos MobilePay’ga, mis on panga mobiilimaksete üksus, ning Danskele kuulub läheduses veel neli hoonet. Hoones tegutseb ka finantsteenuste Mandatum Life Insurance.

Büroohoone ehitati 2007. aastal ning selle brutorendipind on üle 8000 ruutmeetri.

Tehingut finantseeris ja nõustas ning nõustaja oli advokaadibüroo Legal.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC