Ehitusfirma AS FKSM muudab nime AS-iks YIT Ehitus

Tänasel erakorralisel aktsionäride üldkoosolekul otsustasid ühe suurema ehitusfirma AS-i aktsionärid muuta ettevõtte ärinime AS-iks YIT Ehitus. Ettevõtte 2004. aasta käive oli 1,607 miljardit krooni ja kasum 103,3 miljonit krooni.

“Nimemuutus on tingitud soovist ühtlustada kontserni tütarfirmade nimed, sest kuulub YIT kontserni juba 2001. aastast,” selgitas AS-i YIT Ehitus nõukogu esimees Tiit Kuuli. “Meie klientide jaoks nimevahetus sisulisi muutusi kaasa ei too. Jätkame oma senist tegevust kolmes peamises tegevusvaldkonnas, milleks on hoonete ehitus, inseneriehitus ja kinnisvaraarendus.”

sõnul oli möödunud majandusaasta YIT Ehituse jaoks majanduslikult edukas. Ettevõtte käive oli möödunud aastal 1,607 miljardit krooni, kasvades aastaga 55%. YIT Ehituse kasum oli möödunud aastal 103,3 miljonit krooni, kasvades aastaga 87%.” Kasumlikkuse tõusu allikaks oli töömahu kasvust tulenev suurenenud efektiivsus,” rääkis Tiit Kuuli. “Lähiaastatel keskendume senisest enam elamuehitusele.”

AS YIT Ehituse juhatuse esimees ütles, et ettevõtte käibest moodustas 42% hoonete ehitus, 32%kinnisvaraarendus ja 26% insenerehitus. “Tänaseks oleme teinud enam kui 450 projekti, mille maht ületab 7 miljardit krooni,” lausus Kaido Fridolin. “Meie tugevuseks on lai teenustevalik, mis katab kogu projekti elutsükli.”

YIT kontserni Baltimaade möödunud aasta 2,543 miljardi krooni suurusest käibest moodustas 63% AS YIT Ehitus, mille põhiturgudeks on ja Läti. AS-i YIT Ehitus Läti tütarettevõtte käive moodustas 2004. aastal 18% ettevõtte kogukäibest.

AS YIT Ehituse aktsiatest kuulub 93,5% ettevõttele YIT Construction Ltd, 5% nõukogu esimehele Tiit Kuulile ja 1,5% juhatuse esimehele Kaido Fridolinile.

AS YIT Ehitus [hääldada: ü.i.t. ehitus], endine AS FKSM, on üks suurematest ehitusfirmadest, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast suurima ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille kaheksas riigis tegutsevates tütarettevõtetes töötab 21 700 inimest. AS-i YIT Ehitus ja tema tütarettevõtete konsolideeritud netokäive oli 2004.aastal 1,607 miljardit krooni ja kasum 103,3 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 262 inimest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC