Elu korteriühistus: Korteriühistu juhatuse esimehe vahetamine

katri-sarapuuKüsimus: Kuidas vahetada korteriühistu esimeest? Ostsin alles korteri ja sellega ka probleemid. Nimelt, kutsuti kokku üldkoosolek ja seal otsustati valida mind KÜ esimeheks, kuna esimees ignoreerib elanike soove remontida katus, suhtleb jämedalt ühistu liikmetega. KÜ on 10 korterit ja kohal oli 7 korteri omanikud- ühistu liikmed. Samuti puudus ka KÜ esimees. Koosolek otsustas ühehäälselt valida mind esimeheks. Ei tea midagi järgnevatest toimingutest ja kas see otsus on üldse seaduslik. Maja vajab katust ja on olemas soodne pakkumine, aga esimehel ei ole üldse mingit huvi selle vastu. Samuti ei ole viimase aja KÜ konto väljavõtteid võimalik saada sest isik kelle käes on ühistu kaart elab teises Eesti otsas ja keeldub kaarti koos manustega üle andmast. Kaardi kohta on ka ühehäälne, s.t. 10st 7 poolthäält. 15. maiks on vaja teha taotlus valla toetusele aga mul ju ei ole mingit õigust selleks. ühesõnaga ma ei tea üldse mida sellega peale hakata. palun nõu, mida teha.

Korteriühistu üldkoosoleku pädevusse kuulub juhatuse liikmete määramine. Üldkoosoleku otsus on vastu võetud, kui selle poolt hääletab üle poole koosolekul osalenud mittetulundusühingu liikmetest või nende esindajatest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet. Üldkoosoleku päevakorras peaks olema uue juhatuse esimehe valimine ja vana juhatuse esimehe tagasikutsumine.

Üldkoosoleku päevakorra määrab üldjuhul juhatus, kui üldkoosoleku kutsuvad kokku mittetulundusühingu liikmed, määravad nemad üldkoosoleku päevakorra. Seega võib esitada päevakorda küsimuse uue juhatuse liikme valimiseks ja vana juhatuse tagasikutsumiseks. Kui seda küsimust korralise üldkoosoleku päevakorras ei ole, võivad vähemalt 1/5 mittetulundusühingu liikmetest või vähemalt kuus mittetulundusühingu liiget, kui mittetulundusühingul on alla 30 liikme, nõuda täiendavate küsimuste võtmist päevakorda. Iga täiendava küsimuse kohta tuleb esitada põhjendus.

Kui vastavad tingimused olid teie korteriühistu üldkoosolekul täidetud, sai valida uue juhatuse esimehe ja vana juhatuse esimehe tagasi kutsuda ning üldkoosoleku otsus juhatuse liikme valimise ja tagasikutsumise osas on vastu võetud, kui selle poolt hääletab üle poole koosolekul osalenud mittetulundusühingu liikmetest või nende esindajatest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet. Tuleb ka vaadata korteriühistu põhikirja, nimelt põhikirjas võib ette näha, et juhatuse liikme võib tagasi kutsuda üksnes kohustuste olulisel määral täitmata jätmise või võimetuse korral mittetulundusühingut juhtida või mõnel muul mõjuval põhjusel.

Vastavalt eeltoodule, palun analüüsige, kas üldkoosoleku tingimused olid täidetud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine