Endine tselluloositehase fassaad saab uue ilme

Fausto GruppSel nädalal eemaldatakse kiled ning tellingud endise tselluloositehase Tartu maantee poolselt paekivimüürilt, mis on restaureeritud vastavalt kõigile muinsuskaitsenõuetele.

„Tartu maantee poolt linna sisenejaid tervitab nüüd korralikult taastatud paekivimüür, mis varem oli väga räsitud,” ütles tööde tellija Fausto Capitali juhatuse liige Sven Mihailov. „Nüüd hakkab juba ka möödasõitjatele paistma, et vähem kui aasta pärast avame siin moodsa ärikeskuse Fahle Park.”

Kokku restaureeriti aadressil Tartu mnt 80 enam kui 640 ruutmeetrit paekiviseina. Töid teostas Oma Fassaad OÜ. Seintest eemaldati suuremad taimed ja samblikud ning tehti taimetõrje müüripinnale sobivate puhastusvahenditega. Müür pesti nõrga surveveega ning puhastati mustusest ja värvist. Paemüüri varisenud osad laoti uuesti, ning üksikud puuduvad kivid asendati müüris võimalikult sarnase välisilmega asenduskividega.

Kogu paemüüri ulatuses puhastati vuugid lahtisest täitest, pesti läbi nõrga surveveega ja vuugiti uuesti. Vuukimisel kasutati olemasolevale võimalikult sarnase koostisega mörti, hüdraulilistlupja jm paekivimüürile sobivat ladumissegu. Mõne kuu pärast saavad sealsed tehasemüürid ka uued aknad.

Endine tselluloositehase kompleks valmis 1910 aastal. Ehitismälestis (reg nr 8626) on projekteeritud ja ehitatud peamiselt juugendlikus stiilis ning on kahekorruseline pikk paekivimüüritis-seintega hoone. Klombitud fassaadidega tehasehoone näol on tegemist Eesti paearhitektuuri ja tööstushoonete silmapaistva näitega. Eenduva ümartorniga otsafassaad (hiljem ümber ehitatud) oli suunatud Tartu maanteele. Juugendstiilis fassaadi liigendasid algselt kaarjad, hammaslõikes karniisidega frontoonid.

Pooleteise aasta jooksul ehitab ja rekonstrueerib Fausto Capital aadressil Tartu maantee 80 Fahle Pargi arenduse esimeses etapis 21 500 ruutmeetri jagu A-klassi nõuetele vastavat äripinda. Arenduse kogumaht on enam kui 100 000 ruutmeetrit. Arhitektuurse lahenduse on teinud KAOS Arhitektid OÜ.

Fahle Pargi ärikvartalisse kuuluvaid hooneid hakkavad ühendama aastaringselt soojad klaaskatusega galeriid, kus asuvad kohvikud, restoranide terrassid ning puhkealad. Lisaks büroodele leiavad kvartalis oma koha kultuuriasutused, spordiklubi, erinevad esitluspinnad ning
kvartali töötajatele ja elanikele suunatud mitmed ettevõtted (ilu- ja tervisekeskus, lastehoid jms).

Fahle Pargi esimene osa valmib 2019. aasta teisel poolel.

Tööde tellija Fausto Capital on 15-aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõige erinevatele kinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb kaubandus-, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamisega. Fausto
Capitali portfelli kuulub kokku üle 58 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda ning varade maht on kokku üle 100 miljoni euro.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC