ERE Grupp teeb ettepaneku ehitussektor digitaliseerida

ERE / Estonian Real EstateERE Grupp kompanii algatus lihtsustada kasutusloa kättesaamise protsessi võeti Eesti -Tööstuskoja 59 pakkumisega loetellu, mis on mõeldud ettevõtjate administratiivse koormuse vähendamiseks. Ettepanekud on juba saadetud Rahandusministeeriumisse üle vaatamiseks.

ERE Grupp juhi Maksim Sorokini arvates, vaatamata asjaolule, et tänapäeval on mitmed riigiteenused saadaval veebipõhiselt, on kasutuslubade protsess endiselt seotud paljude administratiivsete viivitustega. Iseäranis olulist tööosa korraldatakse endiselt paberkandjal. Lisaks sellele vaatavad erinevate komisjonide esindajad konkreetset objekti teineteisest sõltumata. Kokkuvõttes laekuvad märkused ehitajale pika ajavahemiku jooksul, mis ei anna talle võimalust kõrvaldada kõiki puudusi samaaegselt.

„Me teeme ettepaneku rakendada digitaalne lahendus kasutusloa taotlemise avalduse esitamise lihtsustamiseks ja optimeerimiseks. Online-keskkond võimaldaks kõigil osalejatel jälgida asjaajamise protsessi reaalajas. Antud meetod lihtsustab ja kiirendab oluliselt tuvastatud puuduste kohta märkuste edastamise protsessi kontrollorganite poolt ja nende kõrvaldamist taotleja poolt. Me usume siiralt, et kui erinevate kontrollorganite esindajad hakkavad kontrollima objekti ühtse komisjonina, võimaldab see teha protsessi tõhusamaks,“ on veendunud.

Maksim Sorokini sõnul rakendab üsna edukalt erinevaid online-lahendusi ja on saanud maailmas enda innovaatilisuse poolest kuulsaks. Järgmiseks sammuks võib tõenäoliselt saada innovatsioonide rakendamist ka sellises konservatiivses valdkonnas nagu ehitussektor. ERE Grupp kompanii plaanib pöörduda ehitusturul tegijate poole eesmärgiga välja töötada algatuste pakett, mis võimaldab teha ehitussektori innovaatilisemaks.

Kompanii on asutatud 2005. aastal. Algselt tegeles see vahendusteenustega valdkonnas, 2010. aastast aga on ERE kompaniide grupi peamiseks tegevussuunaks kinnisvaraarendus ja investeerimine.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC