Esindusleping kiirendab kinnisvara müüki

Soov korterit maha müüa võib esmapilgul pähe tuua mõtte anda see müügiks võimalikult paljudele maakleritele. Lihtne loogika ütleb, et kui on rohkem müüjaid, siis on tehinguni jõudmine hõlpsam ja kiirem. Samas välistab mitme maakleri samaaegne töö riski, et tehing jääb toimumata ühe ebapädeva maakleri tõttu.

Paraku reaalses elus taoline tavaloogika ei kehti. mitmele maaklerile müügiks andmine tekitab esilagu soovitule vastupidise olukorra, mis müügiprotsessi hoopiski pidurdab. Asi on selles, et kui ühe korteri müügiga tegeleb mitmeid maaklereid, siis koheselt väheneb iga kinnisvaramaakleri tõenäosus, et just tema on see, kes tehingu teeb.

Selle tõenäosuse vähenemine tähendab omakorda seda, et väheneb ka maakleri valmidus kinnisvaraobjekti reklaamida. Ei ole probleem panna objektiinfo kinnisvaraportaalidesse ja firma kodulehele. Küll aga jääb konkureerivate firmade ja maakleritega mitmepeale müüdav välja reklaamikanalitest, mille jaoks tuleb täiendavaid kulutusi teha.

Kui esindusleping sõlmimata, siis ei ole maakler motiveeritud pakkumise infot konkureerivatele maakleritele ja firmadele edastamast, sest miski ei taga, et tema töö sellisel puhul tasustatud saab.

Nii kahaneb märkimisväärselt inimeste hulk, kelleni pakkumise infoga jõutakse. See jälle lükkab võimalikku tehingu tegemist ajaliselt edasi.

Tulemuse negatiivse poolena on klient rahulolematu, et maakler tema müümisega ei tegele. Kõigist müügiga tegelevatest maakleritest enamus ei ole samuti rahul, sest nad peavad tegelema informatsiooniga, mille abil tehinguni jõudmine on üsna vähetõenäoline. Loomulikult ei ole asjade kulgemisega rahul ka võimalik ostja, kes ei pruugi müügipakkumist üles leida.

Mis aitab sellisest kaotuste puntrast välja? Väljapääsuna tuleb appi maakleriga esinduslepingu sõlmimine. Esindusleping kindlustab vara omanikule parima teeninduse.

Maakler teab, et müügiobjekti ei raba keegi tal nina alt ära. Müügitehinguni jõudmine garanteerib tasu. See motiveerib maaklerit pakkuma parimat teenindust. See tähendab reklaamima kõigis sihtgrupile suunatud meediakanalites, jagama infot konkureerivate kinnisvarabüroode ja -maakleritega, kellega käib aktiivne infovahetus.

Kliendi jaoks on esinduslepingu puhul veel üks oluline eelis. Nimelt on esinduslepingu puhul kliendil võimalus suhelda vaid ühe maakleriga, kes annab aru edenemisest, tehtud pakkumiste arvust, kohale toodud klientide arvust. Paljudele maakleritele müüa andes tuleb nende kõigiga samu asju ajada.

müüjate jaoks kerkib alati õhku oluline küsimus – kuidas leida maakler, kes tõepoolest aktiivselt müüb? Maakler, kes esinduslepingu sõlmimise järel tõsist tööd teeb ja tõepoolest endast maksimumi annab?

Hõlpsaim tee tegusa maakleri leidmiseks on küsida hiljuti kinnisvaratehingut teinud sõprade-tuttavate soovitusi. Kui sealt soovitusi ei saa, siis annab kvaliteeditunnistuse maakleri atestaat. Suhteliselt kindlalt võib pakkumise teha kõigisse Eesti suurematesse vahendusfirmadesse.

müügi puhul on oluline mõista kinnisvara müümise eripära, kus suur müüjate arv kasu asemel kahju võib tuua. Kõigi tehingu osapoolte jaoks on mugavam ja kiirem, kui seda aitab ajada üks professionaal.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC