Esmaspäeval toimub Lina tänava planeeringu avalik arutelu

TartuEsmaspäeval, 19. oktoobril kell 16 korraldab linnavalitsus Tartu Lina tn 4, 6, 7, 8, 9, 11 ja Aleksandri tn 32 krundi detailplaneeringu avaliku arutelu.

Planeeritav ala hõlmab Karlova linnaosas Aleksandri tänava miljööväärtusega piirkonnas 1,9 hektari suurust maa-ala, kus asub möödunud sajandi algul ehitatud nakkushaigla hoonegrupp. Planeering näeb ette ala jagamise seitsmeks krundiks ja ehitusõiguse andmise uute elu- ja ärihoonete ning lasteaia rajamiseks. Ajalooline haiglakompleks Lina tänava ja Lina tn 6 vahelisel krundil säilitatakse tervikuna.

Detailplaneeringuga soovitakse muuta linna üldplaneeringut määrates maakasutuse juhtfunktsiooniks valdavalt segahoonestusala, st et nähakse ette elamute ning äriotstarbeliste hoonete rajamise võimalus. Tingimuseks on seejuures, et kavandatav hoonestus peab sobima olemasoleva miljööväärtusliku hoonestuse ehituslaadi ja mahtudega.

Miljööväärtuslikul hoonestusalal määratakse suurimaks lubatud korruselisuseks kaks korrust ja sellest välja jäetaval osal kuni viis korrust, välja arvatud Aleksandri tänav, kus on lubatud vaid kahekorruseline hoonestus.
Planeeringuga tehakse ettepanek jätta miljööväärtuslikust alast välja Lina tänavast lõuna poole jääv ala.

Lina tn planeeringu avaliku väljapaneku jooksul laekusid vastuväited, mis puudutasid peamiselt Aleksandri tn miljööväärtusliku hoonestusala piiri muutmist, liikluskorralduse ja parkimise lahendust ning kavandatud hoonemahte. Avaliku väljapaneku jooksul laekunud ettepanekute ja linnavalitsuse seisukohtade tutvustamiseks korraldatakse avalik arutelu 19. oktoobril kell 16.00 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamisruumis, Raekoja plats 3, III korrus, tuba 303

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

3 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine