Tartu: Lina tänava haiglakompleksi planeeringu uus avalikustamine

TartuVolikogu otsustas saata avalikule väljapanekule Lina tn 4, 6, 7, 8, 9, 11 ja Aleksandri tn 32 krundi detailplaneeringu uue lahenduse, mis jagab ala kruntideks ning annab ehitusõiguse uute elamu- ja ärifunktsiooniga hoonete püstitamiseks.

Detailplaneering hõlmab Karlova linnaosas Aleksandri tänava miljööväärtusega piirkonnas ligi 19,3 hektari suurust ala, kus asub möödunud sajandi algul ehitatud nakkushaigla hoonegrupp.

Planeering jagab ala seitsmeks krundiks. Ajalooline haiglakompleks Lina tänava ja hoonegrupi peahoone Lina 6 vahel tuleb säilitada tervikuna, hooned restaureeritakse.

Aleksandri tänava äärde on lubatud rajada uued majad, mis peavad järgima tänava hoonestuse väljakujunenud ehitusjoont ja mahtusid. Lina tänavast äärelinna suunas on kavas olemasolevate hoonete asemele uute ehitamine, Turu tänava äärde on planeeritud kaks sealse hoonestuse mahtudest lähtuvat kuni viiekorruselist hoonet.

Planeering annab võimaluse ka lasteaia rajamiseks.

Planeeringus tehakse ettepanek muuta miljööväärtusliku ala piiri ning arvata sellest välja Lina tänavast lõuna poole jääv ala, seal asuvad Lina 7, 9 ja 11 hooned on linnavalitsus lubanud lammutada.

Detailplaneering oli esimest korda avalikustamisel 2011. aasta sügisel. Toona pälvis planeeringulahendus kodanikeühenduste suurt vastuseisu, mistõttu planeeringu koostamine seiskus uute lahenduste ja kompromisside otsimiseks. Praeguse lahenduse juures on kodanikeühenduste ettepanekuid osaliselt arvestatud ja planeeringu põhilahendust on muudetud.

Planeeringu vastuvõtmist toetas 25, vastu oli 5 volikogu liiget.

Lina tn 4, 6, 7, 8, 9, 11 ja Aleksandri tn 32 krundi detailplaneeringu avalik väljapanek on 28. juulist kuni 8. septembrini linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

60 − = 53

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!