Finantsinspektsioon: Ligi pooled maksepuhkustest on lõppenud

FinantsinspektsioonLigi pooled Covid-19 kriisi tõttu võetud maksepuhkused olid novembri lõpuks lõppenud ning maksepuhkusel olevate laenude osakaal langes 5,9%le. Kuigi pankade krediidikvaliteet on hea ning viivislaenude maht oluliselt väiksem kui kriisi alguses, võib uus viiruslaine koos uute piirangutega Eesti majandusele ja seeläbi ka pankade krediidikvaliteedile siiski negatiivset mõju avaldada. 

Novembri lõpus oli maksepuhkusel laene kokku 1,6 miljardi euro väärtuses ehk viiendiku võrra vähem kui oktoobri lõpus. Maksepuhkusel olevaid laenulepinguid oli novembris 20 608 ja see on kuu varasemaga võrreldes 15% vähem.

Äriühingute laenudest oli novembri lõpus maksepuhkusel 1,1 miljardit eurot ehk 26% vähem kui oktoobris. Majandusharude kaupa oli kõige suuremas summas maksepuhkusi endiselt kinnisvaraettevõtetel.

Eluasemelaene oli novembri lõpus maksepuhkusel 510 miljoni euro väärtuses, mis on 5% vähem kui oktoobri lõpus. Maksepuhkusel tarbimislaenude summa langes kuuga 15% ja oli oktoobri lõpus 49 miljonit.

Finantsinspektsiooni kogutud maksepuhkuse statistika sisaldab kõikide Eesti pankade ja nende filiaalide andmeid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2023 Praktiline töötuba – AirBnB.com ja Booking.com kasutamine