Finantsinspektsioon: Maksepuhkusel olevate laenude summa vähenes kolmandat kuud järjest

FinantsinspektsioonMaksepuhkusel olevate laenude summa ja osakaal laenujäägist vähenesid septembris kolmandat kuud järjest. Septembri lõpuks oli maksepuhkusel laene kokku 2,7 miljardi euro väärtuses ehk 6,4% vähem kui augusti lõpus. See teeb 9,8% kõikidest pankade väljastatud laenudest. Maksepuhkusel olevaid laenulepinguid oli septembris 30 399 ja see on kuu varasemaga võrreldes 8,3% vähem.

Finantsinspektsioon kehtestas käesoleva aasta 20. aprillil soovitusliku juhendina maksemoratooriumeid reguleerivad põhimõtted, mis kehtisid septembri lõpuni. Oktoobri algusest alates sõlmitavate maksepuhkuse lepingute tingimused võivad pankade lõikes edaspidi erineda.

„Finantsinspektsioon seirab pankade tööd moratooriumist tavarütmi naasvate krediidilepingute käsitlemisel hoolimata sellest, et pankade krediidiportfellide kvaliteet püsib hea. Turustandardite kujundamiseks ja suunamiseks avaldas Finantsinspektsioon ka märgukirja laenude restruktureerimise põhimõtetega,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Äriühingute laenudest oli septembri lõpus maksepuhkusel 2 miljardit eurot ehk 7% vähem kui augustis. Majandusharude kaupa on kõige suuremas summas maksepuhkusi endiselt kinnisvaraettevõtetel.

Kui maksepuhkusel eluasemelaenude summa on vähenenud suve algusega võrreldes tasapisi, siis maksepuhkusel tarbimislaenude summa on olnud suures languses. Septembri lõpuks oli eluasemelaene maksepuhkusel 611 miljoni euro väärtuses, mis on 3% vähem kui augusti lõpus. Samas maksepuhkusel tarbimislaenude summa langes kuuga 11% ja oli septembri lõpus 72 miljonit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC