Haaberstisse rajatakse üle viie miljoni euro maksev lasteaed

TallinnJaanuaris algas Haaberstis aadressil Järveotsa tee 33 uue munitsipaallasteaia ehitus. Täna tutvusid lasteaia ehitustöödega abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi.

„Oleme aadressile Järveotsa tee 33 rajamas põhimõtteliselt uhiuut lasteaeda, ligi seitse aastat tühjana seisnud hoone saab uue elu,“ rääkis Vadim Belobrovtsev. „Ligi 5,2 miljonit maksev projekt sai teoks Euroopa Liidu fondide toel. Lasteaed, kus hakkab käima 264 last, saab just sellise õpikeskkonna, mida tänapäeva lapsed vajavad. Lisaks sellele, mis on majas sees – bassein, moodsad rühmaruumid ja palju muud –, tulevad õuealale uued mänguväljakud ja väliterrassid. Oli hea meel näha, et lammutustööd on hoogsalt käimas, sest maja peaks valmis saama juba tänavu novembris.“

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et rõõm rohkete võimalustega uue lasteaia üle on suur. „Haabersti on kiiresti arenev ja kasvav piirkond. Kerkivad arendused muu hulgas Astangule toovad linnaosasse juurde sadu noori lastega peresid ning meil tuleb pingutada, et lasteaiakoht oleks kõigile Haabersti lastele kättesaadav, turvaline ja kaasaegne,“ ütles Hanimägi. Ta lisas, et aasta lõpuks valmivas lasteaias saab muu hulgas olema veel ka õppeköök, mis annab positiivse tõuke laste õpivõimalustesse.

Aadressil Järveotsa tee 33 asuv hoone ehitati 1970-ndate aastate lõpus ning viimati oli see Tallinna Kadaka Põhikooli käsutuses. Ligi seitse aastat tühjana seisnud maja saab nüüd uue võimaluse. Kinnistul asuv hoone rekonstrueeritakse ning sinna rajatakse tänapäevane õpi- ja mängukeskkond 264 lapsele.

Olemasolev hoone rekonstrueeritakse energiasäästlikuks, kasutades tänapäevaseid konstruktsioone, seadmeid ja materjale. Peale rühmaruumide saavad seal olema huviruumid (kunstiruum, õppeköök, raamatukogu), saalid, basseiniruum, riietus- ja duširuumid, kabinetid, köögi- ning tehnilised ruumid. Arvestatud on ka erivajadustega: majja tuleb ratastooli ja käimisabivahendi kasutajale kohandatud lift, samuti nõuetekohane inva-WC. Maja suletud netopind suureneb varasemaga võrreldes 933 m2 võrra – lisanduvad saal ja avatud õppeala ning kinni ehitatakse rühmaruumide juures olevad terrassid. Korrastatakse ka lasteaia õueala ning sinna rajatakse mänguväljakud.

Projekti „Järveotsa tee 33 hoone rekonstrueerimine lasteaiaks“ maksumuseks on kavandatud 5,18 miljonit eurot, sellest 2,97 miljonit rahastab Tallinna linn ning 2,21 miljonit Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfond. Maja on plaanis valmis saada juba 2020. aasta lõpuks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC