Kakumäe jahisadam kaasas investori

Kakumäe Jahisadam Jahisadam asutas tütarühingu Haven Kakumäe OÜ, millele võõrandas kõik oma kinnistud ning arendustegevuse alustamiseks vajalikud varad. Eelmine nädal sõlmisid senised investorid lepingu uue investori kaasamiseks, kes tagab arendamiseks ning ehitamiseks vajaliku finantseerimise. Uus investor Estmare Invest OÜ on perekond Kaarmale kuuluv ettevõte.

„Ehitame unikaalseima, kõrgetele nõuetele vastava jahisadama ning selle juurde kuuluva infrastruktuuri,” rääkis Haven OÜ juhatuse liige Neeme Kaarma. „Kui kõik läheb kavade kohaselt, on 2017. aasta maiks Tallinnas üks väga hea merelepääsu koht juures, mis on avatud kõigile linnaelanikele, kuid ka merelt maalepääsu otsivatele mereturistidele. Kakumäe Sadama abil kinnistub oluliselt Tallinna koht Läänemere-äärse sadamalinnana.”

„Oleme Jahisadamas eelmise aasta algusest tegelenud jahisadama vesiehituse ja infrastruktuuri väljaarendamiseks vajalike ettevalmistustöödega – tehnilised projektid, disain ning funktsionaalsed lahendused,” rääkis OÜ Kakumäe Jahisadam juhatuse liige Sander Kaus. “Investori kaasamine oli väga oluline seetõttu, et rahastame arendust peamiselt omavahenditest. Pankade finantseerimine on unikaalsetele objektidele Eestis jätkuvalt piiratud ning keeruline.”

Arendusettevõttele moodustati nõukogu, et tuua juurde investeerimise ja valdkonda hästi tundvaid professionaale ja pikaajalise kogemusega asjatundjaid. Nõukokku kuuluvad Jaan Pillesaar, Kaido ja Oxana Kaarma. Uus suurinvestor on perekond Kaarmale kuuluv investeerimisettevõte, millel on pikaajaline kogemus kinnisvarasse investeerimisel rahvusvaheliselt. Kaido Kaarma on tuntud katselenduri Enn Kaarma poeg.

Jahisadama (www.kjs.ee) ja selle ümbruse väljaarendamisse on kavas investeerida ligikaudu 70 miljonit eurot, kuhu esimeses etapis rajatakse uus juurdepääsutee (Nooda tee) ning rahvusvahelistele nõuetele vastav jahisadam. Järgmises etapis rajatakse sadamahoone jahtklubi, laste purjekooli, toitlustuskohtade ja teiste vaba aja veetmise võimaluste jaoks. Eraldi on projektis tähelepanu pööratud linnaelanike soovidele, nt olemasolevate rekreatsioonialadega ühendamise, puhkamisvõimaluste mitmekesistamise, koerte jalutusväljakute rajamiseks. Planeeritav maa-ala asub Kakumäe poolsaarel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 5 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest