Kakumäe Jahisadam palkas visionääri

Kakumäe poolsaarele esinduslikku väikelaevasadamat kavandav ettevõte palkas visionääriks Tiit Suuderi, kelle peamiseks ülesandeks on lähiaastail valmivale jahisadamale hing sisse puhuda.

„Tiit Suuder on üks Ülemiste Targa Äri linnaku loojaist ja käimajooksjaist,“ ütles OÜ Kakumäe Jahisadam juhatuse liige Sander Kaus, kes ise keskendub edaspidi ettevõtmise finantspoolele. „Lisaks on Tiit ka suur meresõber – ta on riiklikult tunnustatud vabatahtlik merepäästja, tal on väikelaevajuhi paberid, tal on kutselise kaluri paberid olemas, kuid mis peamine, tal on Kakumäe Jahisadama arenduseks olemas sobilik visioon ja inspiratsioon, seepärast julgen arvata, et Jahisadamale on kindel tulevik kindlustatud.“

Visionäär Tiit Suuder sõnas, et optimistlikuma prognoosi kohaselt valmib rahvusvahelisel tasemel meresõidukeskus juba 2016. aasta suveks. „Kahe aasta pärast on Kakumäel 288-kohaline jahisadam, multifunktsionaalne sadamahoone, milles leiavad koha nii konverentsikeskus, merevee-SPA, majutusasutus, merega seonduvad kauplused kui ka söögikohad,“ kirjeldas Suuder. „Kindlasti tuleb sadamasse kalaturg ja tulevad ka laste mänguväljakud – ehk et tegemist leidub siin kõigile, ka neile, kes merele ei kipu, tulge lihtsalt jalutama!“ Suuderi kinnitusel kerkib jahisadamasse ka moodne multifunktsionaalne elling, kus lisategevusena hakkavad toimuma teatrietendused, kinoseansid, kontserdid ja näitused.

„Ja seda kõike keskkonnasõbralikult,“ täpsustas Tiit Suuder. „Eksperdid on tänaseks päevaks keskkonnamõjude hindamise raames teinud kokku 27 uuringut, mille tulemused seavad nägemusele tulevasest jahisadamast kindlad raamid.“ Jahisadama arendusse kaasatakse Suuderi sõnul kindlasti ka rahvusvahelisel tasemel spetsialiste ja ettevõtteid.

Praeguse seisuga on Kakumäe Jahisadamasse kavandatud 288 kaikohta. „Veidi pikemas perspektiivis vaadatuna leiab Kakumäe Jahisadama lähikonda koha ka eksklusiivne elamurajoon,“ täpsustas Suuder. „Tulevasest jahisadamast hakkab kulgema ka ligi poole kilomeetri pikkune rannapromenaad kõrvalasuva Merirahu elamupiirkonnani.“ Kakumäe Jahisadama ja selle ümbruse väljaarendamisse on plaanis investeerida ca 65 miljonit eurot.

Kakumäe Jahisadama (www.kjs.ee) ja lähiümbruse detailplaneering lubab rajada 16,74 ha suurusele planeeringualale jahisadama, mitmeotstarbelise sadamahoone ja korterelamutega kohaliku keskuse, millest võimalikult suur osa jääb avalikku kasutusse. Detailplaneeringu koostas OÜ Ateljee Süd. Planeeritav maa-ala asub Kakumäe poolsaarel eksklusiivsete elamurajoonide vahel, endise kalasadama ja selle lähiala territooriumil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC