Kalasadama naabrusse kavandatakse uusi korterelamuid

algatab homsel istungil Suur-Patarei tn 13 kinnistu detailplaneeringu, mille eesmärgiks on luua võimalus ehitada alale korterelamud ja ärihooned.

Planeeritava maa-ala suurus on 1,24 ha. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on riigikaitsemaa sihtotstarbega kinnistu jagamine üheks elamumaa, kaheks ärimaa, üheks tootmismaa ja üheks transpordimaa krundiks ning ehitusõiguse määramine 3- kuni 4-korruseliste korterelamute ja ärihoonete ehitamiseks ning säilitatava paekivihoone rekonstrueerimiseks ärihooneks.

Planeeringulahendus näeb ette kinnistu viieks krundiks – üheks elamumaa-, kaheks ärimaa-, üheks tootmismaa- ning üheks transpordimaa sihtotstarbega krundiks – jagamise. Moodustatavatele kruntidele soovitakse ehitada seitse kuni 4-korruselist katusekorrusega korterelamut ja üks 4-korruseline ärihoone, lisaks nähakse ette ühe katusekorrusega ärihoone rekonstrueerimine.

Planeeritav maa-ala jääb arheoloogiamälestiseks tunnistatud 13.–16. sajandi asulakohta, Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndisse ning vaatesektorisse Katariina muulilt vanalinnale, ühtlasi jääb planeeritav maa-ala kogu ulatuses Läänemere ranna piiranguvööndisse.

Planeeringulahendusega muutub planeeritava maa-ala kasutavus ning arhitektuurne ilme, kuna müüriga piiratud amortiseerunud suuremahuliste hoonete asemel rajatakse piirkonda hästi sulanduv ning laialdast kasutust leidev hoonestus. Lisaks suurendatakse haljastuse osakaalu planeeringualal.

Elamud on lahendatud kaasaegse arhitektuuri võtmes, välditud on eelnenud ajaperioodi jäljendamist, sobitudes samas oma stiililt miljööga. Hoonete mahud on kompaktsed. Elamud on kahe või kolme põhikorrusega, millele lisanduvad maa-alune parklakorrus ja katusekorrus.

Taastatava paekivist hoone puhul on kavas taastada tema algupärane väljanägemine. Hoonet on võimalik kasutada esindus- või ärihoonena. See kahekorruseline hoone on väga kõrgete korrustega, olles sama kõrge kui olemasolev 4-korruseline büroohoone ja 2 m kõrgem kavandatavatest elamutest.

Planeeringualale tagatakse juurdepääs Suur-Patarei tänavalt.

Detailplaneeringu algatamist taotles AS Arealis. Detailplaneeringu eskiisi koostas K- AS

Peale algatamist korraldab Põhja-Tallinna Valitsus detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks väljapaneku ning avaliku arutelu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

88 − = 87

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal