Kapitel: Riia Elemental Business Centre büroohoonetes peeti sarikapidu

KapitelSel sügisel valmivates Elemental Business Centre büroohoonetes tähistati 30. märtsil toimunud sarikapeoga suuremate ehitustööde lõppu. Lisaks sarikapeo tavapärastele traditsioonidele nagu sarikapärgade asetamine ja kõnede pidamine, sai üritusel näha spetsiaalset etteastet slackliner Jaan Rooselt, kes kõndis ühe hoone katuselt teisele.

Elemental Business Centre kaks büroohoonet üüripinnaga 21 000 m2 valmivad sel sügisel Riias aadressil Skanste 25. Hoonete ehitamist alustati 2021. aastal, mil projekt kandis nime Elemental Skanste, kuid selle aasta alguses nimetati projekt ümber Elemental Business Centre’iks.

Projekti arendaja ja Kapiteli tegevjuht Taavi Ojala tõdes sarikapeol, et enam kui veerandsaja-aastase tegevusaja jooksul on ettevõte pidanud silmitsi seisma mitmesuguste raskustega. Viimastel aastatel alustatud Elemental Business Centre’i projekt paistab aga teiste hulgast üleilmsete sündmuste taustal eriliselt silma. „Raskustest hoolimata otsustasime Elemental Business Centre’i projekti teoks teha. Kolleegide ja usaldusväärsete koostööpartnerite toel alustasime kaks aastat tagasi ehitustöödega ning nüüd, mil meie silme all kerkivad Riia parimad büroohooned, näeme, et meie pingutused on vilja kandnud. Juba sel sügisel saame tähistada nende hoonete avamist. See on ühtlasi oluline verstapost meie eesmärgi saavutamisel – rajada maailmatasemel töökeskkondi,“ ütles Taavi Ojala. Samuti tõi ta välja, et kvaliteetsed büroohooned on tänapäeval muutunud linnakeskkonna lahutamatuks osaks, mistõttu arendab Kapitel ärihooneid, mis pakuvad suurepärast töökeskkonda, parandavad ka linnaruumi ning aitavad kaasa kohaliku kogukonna heaolule.

Elemental Business Centre’i müügijuht Imants Krēsliņš kiitis projektimeeskonda ja koostööpartnereid, sest tänu neile suudeti raskuste kiuste projekt teoks teha. „Olen väga tänulik meie meeskonnale, ehitusfirmale Merks ja meie üürnikele, kelle kaasabil jõudsime projektiga nii olulisse ehitusjärku. Nüüd algab Riia A-klassi büroohoonete turul uus ajajärk. Soovin eriliselt esile tõsta meie üürnikke, kelle usaldus hoonete vastu juba ehitusjärgus annab meile kui arendajale kindluse, et projekt on õnnestunud. Oleme veendunud, et Elemental Business Centre’ist saab üks Läti kõige kvaliteetsem ja kestlikum bürookompleks.“

Elemental Business Centre’i arendaja rõhutab, et juba projekti väljatöötamise ajal oli oluline, et ehitusprotsess vastaks rangeimatele energiatõhususe standarditele. Praegu taotleb projekt BREEAMi sertifikaati tasemel Outstanding, millega saab hoonest esimene nii kõrge reitingu pälvinud hoone Lätis. Ühtlasi on Elemental Business Centre esimene büroohoonete kompleks Lätis, mille ehitamisel on kasutatud energiavaiu. Energiavaiad katavad kuni 72% hoonete kütte- ja jahutusvajadusest ning vähendavad oluliselt üürnike kommunaalkulusid.

„Kevadel algab Elemental Business Centre’i uus ehitusetapp – oleme saanud valmis kahe hoone kandekarkassid ning alanud on klaaskonstruktsioonide monteerimistööd,“ kinnitas oma pöördumises Merksi juhatuse liige ja ehitusdirektor Andris Bišmeistars, kes lisas, et fassaaditööd on plaanis lõpetada juuli alguseks.

„Täiustatud energiatõhususega ärikeskus paistab silma kaasaegsete ja kõrgtehnoloogiliste lahenduste poolest, nagu energiavaiad, ning kompleksi suurepärane ehituskvaliteet ja standardid näitavad teed tulevastele Lätis rajatavatele avalikele hoonetele,“ kinnitas Bišmeistars.

Riia linnavolikogu aseesimees Vilnis Ķirsis tuletas meelde, et sarikapeod on ehitussektoris alati tähenduslikud ja nendega tähistatakse projektide elluviimises märgilise verstapostini jõudmist. Lisaks rõhutas abilinnapea energiatõhusate ja kestlike hoonete osatähtsust Riia linnakeskkonnas.

„Elemental Business Centre’is tähistatakse täna ehitusprotsessi kõrghetke, kuid püstitasime projekteerimise käigus ka edasised suured eesmärgid. Soovime kasutada kaasaegseid ja jätkusuutlikke tehnoloogiaid, eelkõige energiatõhusust tagavaid lahendusi, mis võimaldavad hoonete kütmiseks ja jahutamiseks kasutada maasoojust. Riia linn hindab kõrgelt investoreid, kes mõistavad ambitsioonikate ja kaasaegsete lahendustega projektide olulisust, mis on teistele eeskujuks,“ ütles Vilnis Ķirsis oma kõnes.

Swedbank Läti äriklientide divisjoni juht Jevgenijs Ivanovs kinnitas, et Elemental Business Centre pakub Riia uusima ärikvartali büroohoonetele kahtlemata konkurentsivõimelist täiendust, sest projekti jätkusuutlikud ehituslahendused on olulised nii keskkondliku kui ka majandusliku ja sotsiaalse arengu seisukohast. „Selle kaasaegse ja kestlikkuse nõudeid järgiva projekti elluviimine ei paku mitte ainult kvaliteetset töökeskkonda, vaid ka mitmekülgseid ja mugavaid igapäevateenuseid. Seda kõike hindame finantsteenuseid pakkudes oma partnerite juures kõige rohkem. Meie edukas koostöö on võimalik tänu ühistele teadmistele ja sarnastele väärtustele,“ ütles Jevgenijs Ivanovs.

Elemental Business Centre’i arhitekt Indrek Allmann arhitektuuribüroost PLUSS rääkis, et hoonete ülesehituse kavand sündis keset jäätunud merd asuval väikesaarel viibides, kus kogetud selgus ja puhtus kandusid üle ka hoonete arhitektuurilahendusse. „Eraldatud saarel tuleb pea kõigis igapäevategemistes olla keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik ning siinsed büroohooned püüavad lähtuda samadest põhimõtetest. Nii planeerimise kui ka kasutatud lahenduste läbimõeldus annab lisakindlust, et bürookompleks sobib kasutamiseks ka tulevikus,“ ütles Indrek Allmann.

Sõnavõttudele järgnes eriline etteaste, milles köielkõndija, kolmekordne maailmameister, mitme maailmarekordi omanik ja Red Bulli sportlane Jaan Roose kõndis kahe ankrupunkti vahele pingutatud köiel ja sooritas sellel trikke, näiteks kõndis ühe büroohoone katuselt teisele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal