Kas kinnisvara hinnalanguste aeg möödas? 4 kommentaari

2007. aasta poole pealt alustas enda persoone kiivalt varjav seltskond kinnisvara arendusprojektide hinnalanguste kajastamist veebilehel http://kvkvisuaal.blogspot.com/. Täna lõppev töönädal on üle mitme-mitme kuu esimene, kus meile ei anta teada ühesti arendusprojekti hinnalangusest.

Kui aga kusgail kinnisvaravaldkonnast juttu oli, siis veebilehe kommentaaridesse surus keegi usin tegelane sama veebiaadressi. Veebilehete promoti üsna jõuliselt.

Aga mis siis nüüd toimub – kas hinnalangused on möödanik ja hinnad asuvad taas tõusuteele? Sel nädalal ei ole kalendrisse tulnud ühtegi hinnalangust kajastavat punast täppi?

Palju küsimusi tekib. Kas kinnisvaraarendajad on loobunud hindade langetamisest, sest see ei taga müügiedu? Kas nüüd hakkavad hinnad tõusma? Kas hindade jälgijad on hoopis soojal või külmal maal puhkusel?

Igal juhul näitab kalender, et hinnaalandamiste kõrgaeg oli oktoober-november. Detsembris-jaanuaris on hinnalandusi juba üksjagu vähem.

kinnisvarakrahh

One comment on “Kas kinnisvara hinnalanguste aeg möödas?
 1. Tõnu Toompark ütleb:

  Nagu tellimuse peale! Postituse sisestamise järel vaatasin meiliprogrammi. Ja seal oli kolme allahindluse info olemas.

  Järelikult asi töötab ikka täiega edasi! Ja see on hea.

  Usun, et peatselt täpid ka kalendrisse ilmuvad.

 2. Denis ütleb:

  ma arvan et enamus arendajatest mõistab et praeguses olukorras ei hinna langus suurt midagi. pigem tekib lumelaviini effekt. Teine asi on sama kvkvisuaal. Teadvustamine et suurema hinnalanguse puhul saad sa seltskonnakroonika päevategelaseks = paned allkirja oma likvidsuseprobleemide tunnistamisele tekitab loomuliku vastuseisu. Selles osas kvkvisuaal pigem mängib hindu toetatava faktorina

 3. peeter ütleb:

  pole hullu 21. jaanuar tõi lisa.

 4. Tõnu Toompark ütleb:

  Ja nagu näha, siis 21. jaanuar tõi kõvasti lisa.

  Iseenesest on KVKV ses mõttes tore koht, et aitab turgu hindade koha pealt läbipaistvamaks muuta. Läbipaistvus ja efektiivsus on need tegurid, mis aitavad turul (st. eelkõige tehingute arvul, mitte hindadel) taastuda.

  Ja on ju loomulik, et iga buumiga selle tiphetkel kaasamineja ei peagi nomraalsete (normaliseeruvate?) turutingimuste puhul kasumit teenima.

  See, et mõni kinnisvaraarendaja kahjumit saab või pankrotti läheb ei ole traagika kogu majanduse mastaabis. Küll aga võib see olla elu säästude kaotus ja kohtutav traagika mõne elukohast ilmajääva perekonna jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 24 = 30

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!