Kaubanduskeskuste geograafia seminar

TÜ Geograafia Instituut korraldab seminari “Osturõõm linnaruumis -kaubanduskeskuste geograafia”

Kolmapäeval, 9. veebruaril kell 16.15 algab Tartu Ülikooli Vanemuise tn õppehoones geograafia instituudi inimgeograafia seminar “Osturõõm linnaruumis – kaubanduskeskuste geograafia”

Rein Ahas TÜ inimgeograafia õppetoolist selgitab seminari tagamaid järgmiselt: “Suured ostukeskused on viimase paari aasta jooksul muutunud meie igapäevaelu osaks. Ostukeskused pole lihtsalt kauplused, nad on üha enam kõiki elufunktsioone koondavad konglomeraadid ja vaba aja veetmise kohad. Ostukeskuste pooldajad räägivad uuest linnaruumist ja arengumootorist. Oponendid aga arvavad, et ostukeskused on koledad ja hävitavad tavalised poed ja tänavaelu linnades”.

Rein Ahase sõnul räägibki seminar just sellest, kuidas ostukeskused on meie igapäevaelu muutnud ning kuidas neid käsitleda.

Seminaril käsitletavate teemade seas on “Kaubanduskeskuste tõmme ja tõuge linnaruumis”, “Ostukeskus kui elustiil”, “Kodulooline ristlõige Tartu poodidest”, “Viru keskus ja kesklinna jalakäiguala”, “Ruumi tarbimine ja tarbimisruum: Viru keskuse representatsioon”, “Tartu kaubamaja keskkonnamõjud” ning “Kaubanduskeskused transpordi mõjutajana”.

Oodatud on kõik huvilised.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus