Uus Tartu Kaubamaja kaasab 50 üürnikku

Septembris 2005 uksed avav uus Tartu Kaubamaja kaasab kuni 50 üürnikku, kes hakkavad kauplema ligi 400 000 sihtkliendiga Lõuna-Eesti suurimas ostukeskuses. Suuremate vabade pindade üüripinnad tahab Kaubamaja sõlmida hiljemalt veebruaris. Uue Tartu Kaubamaja ankurüürnik on Kaubamaja, kes võtab enda alla 6 900 m² hoone 14 400 m² suurusest kaubanduspinnast.

“Uue Tartu Kaubamaja avamisest saab piltlikult öeldes kolmas sündmus, mis oluliselt on muutnud Tartu linna ajalugu – esimene oli Tartu asutamine, teine Tartu Ülikooli asutamine,” märkis Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Raul Puusepp. “Lähema kahe kuu jooksul tahame välja valida need kuni 50 kaasüürnikku, kes koos Kaubamajaga hakkavad kujundama Lõuna-Eesti tähtsaima ärikeskuse nägu ja tegu. Usun, et uuest Tartu Kaubamajast saab Lõuna-Eesti tähtsaim tõmbekeskus ja kaasaegse Tartu süda.”

Raul Puusepp rääkis, et Tartu on Tallinna järel suuruselt teine Eesti linn, kuid seni on Tartus puudunud ärikeskus, mis rahuldab ka nõudlike klientide vajadusi. “Tartus ei olnud sobivat kauplemiskohta ja -keskkonda – meie eesmärk on see luua,” sõnas Puusepp. “Uus Tartu Kaubamaja on kaasaegne äritänavatega ostukeskus, mis pakub palju võimalusi ka meelelahutuseks ja sõpradega kohtumiseks. Loome tervikliku ärikeskkonna, kus klient leiab peaaegu kõik, mida ta vajab – alates lilledest ning lõpetades kohvikute ja pangateenustega.”

Tartu Kaubamaja arendaja ja üürileandja Tallinna Kaubamaja Kinnisavara ASi juhataja Peeter Kütt ütles, et läbirääkimised potentsiaalsete üürnikega käivad ja huvi on väga suur. “Kaasame rentnikke lähtuvalt ostukeskuse kontseptsioonist, igast kaubakategooriast saab uues Tartu Kaubamajas olema esindatud piiratud arv kaupmehi – oma valdkonna parimad,” lausus Kütt. “Võimaliku üüripinna suurus ja tingimused sõltuvad äri eripäradest ning sellest, kus kaubanduspind hoones asub ja millisel korrusel. Suuremate vabade pindade üürilepingud tahame sõlmida hiljemalt veebruaris.”

Tallinna Kaubamaja AS arendusdirektor Urmas Pastarus ütles, et uue Tartu Kaubamaja sisekujunduse teinud inglise arhitektuuribüroo Chapman Taylor toob Lõuna-Eesti, aga ka kogu Eesti kaubanduskeskkondadesse täiesti uue mõõtme. “Naljaga pooleks võib öelda, et neid kaupmehi, kes ei ole uues Tartu Kaubamajas esindatud, pole Lõuna-Eestis olemas,” märkis Pastarus. “Viru Keskuse edukas käivitumine näitab, et spekulatsioonid linna kesksete ärikeskuste tähtsuse vähenemisest ei pea kaugeltki paika. Inimestele meeldib kesklinnas aega veeta, meelt lahutada ja ostmas käia. Uus Tartu Kaubamaja pakub seda võimalust kõigile ligi 400 000-le Lõuna-Eesti inimesele.”

Uus Tartu Kaubamaja (www.kaubamaja.ee/page.php?id=263) avab uksed 2005. aasta septembris. Investeeringute maht on 250 miljonit krooni. Uue Tartu Kaubamaja arhitekt on Raivo Puusepp, sisekujundaja inglise arhitektuuribüroo Chapman Taylor. Ehitaja on Skanska EMV. Hoone kogupind on 27 500 m², millest müügipinda on 14 400 m². Hoonesse tuleb 227-kohaline parkla. Uue Tartu Kaubamaja esimese täisaasta käibeks prognoosib ettevõte 370 miljonit krooni, külastajate arvuks 12 000-14 000 külastajat päevas.

Tallinna Kaubamaja AS (www.kaubamaja.ee) kontserni kuuluvad Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja, 11 kauplusega super- ja hüpermarketite kett AS A-Selver, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS ning AS Rävala Parkla. Tallinna Kaubamaja kontserni möödunud aasta käive oli 1,76 miljardit krooni ning puhaskasum 66 miljonit krooni. Kontsernis on 1 400 töötajat. Ettevõtte aktsiad on alates 1995. aastast noteeritud Tallinna Väärtpaberibörsil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine