Mõisavahe kvartali hoonestuskava ideekonkursi võitis arhitektuuribüroo Kosmos

Mõisavahe ja Nõlvaku tänavate, Lammi tee ning kavandatava jalgpallistaadioni vahelise ala hoonestuskava ideekonkursi peapreemia 100 000 krooni võitsid töö “Iha” autorid Ott Kadarik, Mihkel Tüür ja Villem Tomiste arhitektuuribüroost Kosmos.

Linnaarhitekti Tiit Silla sõnul oli ideekonkursi puhul tegemist detailplaneeringule eelneva konkursiga, kus pannakse paika peamised seosed arhitektuuri, puhkealade kujunduse ja parkimiskorralduse vahel.

Töid hinnanud komisjoni hinnangul oli parimaks tunnistatud töös “Iha” hästi on ära kasutatud olemasolevat maastikku.

Linna planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku tõstis puhul esile, et erinevalt teistest töödest võimaldab see arendada piirkonda jupikaupa.

Teise koha ja preemia 70 000 krooni pälvisid Jaak-Adam Looveer, Toomas Paaver, Lauri Saar ja Karri Tiigisoon tööga “Poolsaar”.

Kolmanda koha ja 40 000 krooni preemiaks said Margit Kärner oma töö “Annemaagia” eest.

Lisaks valis komisjon 10 000 kroonise ostupreemiana välja konkursitöö “Lavmi”, mille autoriteks olid Margus Maiste, Lembit-Kaur Stöör, Raivo Kotov, Üla Koppel ja Tõnis Savi.

Töid hinnanud komisjoni kuulusid abilinnapea Anto Ili, Eesti Arhitektide Liidu esimees Margit Mutso, arhitektid Andres Alver, Indrek Peil ja Martti Preem, Tartu linnaarhitekt Tiit Sild, linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna arhitekt Ave Elken ning linnamajanduse osakonna juhataja Mati Raamat ja planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku. Eksperdina olid kaasatud Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindajad Toomas Muru ja Karin Bachmann.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC