Keskpank müüb Kuressaare kinnistu Arensburgi hotellile

Eesti PankEesti Panga juhatus otsustas esmaspäeval müüa keskpanga Kuressaares asuva kahe hoonega kinnistu 552 255 euroga osaühingule Arensburg, kes opereerib keskpanga kinnistu lähedal Arensburgi hotelli.

Arensburg OÜ oli ainus pakkuja enampakkumisel, juuni alguses algatatud Lossi tänav 6 kinnistu enampakkumise alghind oli 500 000 eurot.

„Loodame lähemal ajal müügitehingu ära teha, sest senisel moel Kuressaare kinnistu kasutuse jätkamine ei sobi kokku tõhusa organisatsiooni põhimõttega, millest Eesti Panga juhatus lähtub,“ ütles keskpanga president Ardo Hansson.

Keskpanga juhatus kaalus sel aastal nii kinnistu müüki kui ka rendile andmist, aga mais toimunud infopäeval ilmnenud ostuhuvi tõttu kuulutas keskpank välja müügikonkursi. Keskpanga juhatus analüüsib võimalusi leida senisest parem lahendus ka Maardu mõisa majandamiseks, kuid otsusteni jõudmine nõuab aega.

Kuressaare Lossi tänav 6 kinnistu suurus on 1089 ruutmeetrit, millest ehitusalust pinda on kokku 701 ruutmeetrit. Kinnistul asub kaks hoonet üldpinnaga 886,7 ruutmeetrit: peamaja üldpind on 611,8 ja hoovimaja oma 274,9 ruutmeetrit. Peamajast on 93,5 ruutmeetrit kasutusel tähtajatu üürilepingu alusel büroopinnana. Kinnistu sihtotstarve on ärimaa ning see asub muinsuskaitseala kaitsevööndis.

Kuressaare kinnistu on Eesti Panga kunagise Kuressaare osakonna hoone. Eesti Pank tegutses selles hoones 1924. aastast, kuni pank nõukogude võimu poolt 1940. aastal natsionaliseeriti. Eesti Pangale tagastati arhitektuurimälestisena kaitse all olev ehitis 1998. aasta augustis ja seejärel lasi Eesti Pank hoone renoveerida, püüdes säilitada ja ennistada kõike ehitusajalooliselt väärtuslikku. Eesti Pank võttis hoone kasutusele 1999. aasta augustis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

7 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus