Kevade saabumine toob hoonete omanikele lisakohustusi

Kevadilmad toovad majade haldajaile kaasa mitmeid hooldustöid, mille käigus parandatakse karmi talvega tekkinud vigastusi ja valmistutakse vihmaperioodi ning soojade ilmade tulekuks.

„Kõige olulisem on katuste ülevaatus. Et vältida läbijookse, tuleks katused puhastada lumest ja sügise ning talve jooksul kogunenud prahist. Samuti tuleks puhastada katuserennid ja äravoolutorud,“ ütles Kinnisvarahoolduse vanemhaldur Mall Stamm.

Tema sõnul järgneb jää- ja jääpurikate probleemile mitmete hoonete fassaadide juures krohvi pudenemise oht. Fassaadidel tekivad talve jooksul seoses temperatuuri suure kõikumisega krohvikahjustused, sellepärast peaks fassaadid üle vaatama ja lahtise krohvi eemaldama.

Lume sulamisest tingitud uputuse vältimiseks tuleks kontrollida drenaažipumpade korrasolekut.

Hoonetes, kus on ventilatsioonisüsteemid, tuleks need reguleerida suvisele režiimile, vahetada õhufiltrid ja teha korraline hooldus.

Kütteperioodi lõpul tuleb suvisele režiimile seadistada ka küttesüsteem, puhastada filtrid ja samuti läbi viia korraline

„Kevadisel ajal oleks mõistlik üle vaadata hoonete kõik konstruktsioonid, võib-olla on tekkinud temperatuuri kõikumisega seotud kahjustusi. Samuti oleks mõistlik üle vaadata ja õlitada kõik uksed, eriti välisuksed, mis võivad olla lume ja jää tõttu kahjustatud,“ rääkis Stamm.

BREM KinnisvarabürooArtikli autor on
Mall Stamm
Kinnisvarabüroo

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC