Kiire müük või kõrgem hind?

Kinnisvaramaakleri poole pöörduja tahab reeglina maaklerilt kahte: müüa kinnisvara võimalikult kõrge hinnaga ja võimalikult ruttu. Paraku näitab elu, et seda soovi võib võrrelda tahtmisega, et päike paistaks eredalt, aga see-eest oleks hästi pime.

Kahte head ei saa

Nagu iga teisegi kauba puhul, on ka kinnisvaraturul müügiperiood ja hind pöördvõrdelises sõltuvuses – kui on soov saada kinnisvara eest maksimaalset hinda, siis tuleb leppida pikema müügiperioodiga. Väiksem hind võimaldab aga müüa kinnisvara kiiremini.

Pöördvõrdelisus on tingitud asjaolust, et madalama hinnaga ostjaid on turul suurem hulk ja neid on hõlpsam leida. Kõrgema hinnaga ostjaid on seevastu vähem, kui neid üldse olemas on.

On ka erandeid

Alati võib ette tulla erandeid ja maakleril õnnestub kinnisvara paari päevaga müüa turuhinnast kõrgema hinnaga. See tähendab reeglina mitmete ja mitmete sündmuste juhuslikku kokkusattumist, mis on võrreldav peavõiduga loteriil – sellest on küll korduvalt kuuldud, aga võitjat pole veel keegi näinud.

Enne tehingut tuleb soovid selgeks teha

Pöördvõrdelise hinna ja müügiperioodi sõltuvuse mitteteaduvustamine viib tihtipeale utoopiliste nõudmisteni ja põhjustab teineteise mittemõistmist maakleri ja müüja vahel. Üksteisesest möödarääkimine võib aga tehingu katkemiseni viia – seda ei soovi tegelikult kumbki osapool.

Müügitehingu eduka toimimise nimel on soovitav enne maakleriga läbirääkimistesse laskumist selgeks teha, kumb on olulisem – kas saada raha võimalikult kiiresti kätte või on olulisem pigistada ostjalt viimane välja.

Kiire müügi kasuks otsusta kui:

– vaja rahastada suuremaid oste (nt. uus eluase, auto);
– ajanappus pikemalt müügiga tegeleda;
– plaan kolida teise riiki/piirkonda, mis raskendab müügiprotsessi läbiviimist/kontrolli;
– kinnisvara tekitab liigseid kulutusi (nt. hooldus- ja halduskulud, kindlustus);
– tühjana seisval kinnisvaral on oht sattuda kurjategijate ründe alla.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC