Kitsekülla kavandatakse ärihoonet

Tallinna linnavalitsus võttis vastu Tondi tänava algusse kuuekorruselise ärihoone rajada võimaldava detailplaneeringu.

Planeeritud -ala, eraomanikule kuuluv elamumaa sihtotstarbega hoonestamata kinnistu, asub Kesklinnas Kitseküla asumis Tondi ja Marta tänava nurgal. Detailplaneeringu kohaselt on võimalik ehitada Marta tn 2 // Tondi tn 14 kinnistule kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ärihoone.

Planeeritud -alaga külgneval Marta tn 6a maaüksusel asub kunstimälestiseks tunnistatud Blasius Hochgrewe monument, mille kaitsevöönd on 50 meetrit. Planeeritud maa-ala asub mälestise kaitsevööndis.

Tondi tänavast loodesse jääv ala on miljööväärtuslik ala, millel asuvad põhiliselt kahekorruselised puitelamud. Ühistransport on piirkonnas hästi korraldatud ning ühendus linna keskusega ja teiste piirkondadega on väga hea.

Tondi tänaval on intensiivne liiklus ja liiklusest tingitud häiringute tõttu ei ole koht elamute ehitamiseks parim, seetõttu on tehtud detailplaneeringuga ettepanek kinnistu sihtotstarvet muuta, arvestades ühtlasi asjaoluga, et ka naaberkinnistutele kavandatakse koostamisel oleva detailplaneeringu kohaselt 6-8-korruselisi ärihooneid. Nende detailplaneeringute realiseerimisel saaks Tondi tänav ja Tondi tänava ning maantee nurk korrastatud tänavaseina.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles OÜ Optik. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 22. juuni 2011 korraldusega. Detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks toimus 30. augustil 2011 avalik arutelu.

Eskiislahendusega tutvumise ning arutelu toimumise aja ja koha kohta ilmus teade ajalehes Päevaleht ja ajalehes Pealinn. Detailplaneeringu koostas Arhitektuuribüroo Tääker OÜ.

ja Tallinna Linnaplaneerimise Amet korraldavad detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Allikas: Tallinn.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC