Kopli liinide ostuks tegi lõpliku pakkumise Fund Ehitus

Tallinn„Kuigi üks kahest pretendendist lõpliku pakkumise tegemisest loobus loodame, et laekunud ainus on igati aktsepteeritav ning saame lõpuks liinide müügile joone alla tõmmata,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Võrgu sõnul pakkumise täpset sisu praegu veel avalikustada ei saa. „Enne peab komisjon pakkumise läbi vaatama ning veenduma, et see vastab kõigile esitatud tingimustele.“

Pakkumise edukaks tunnistamise otsustab Tallinna Linnavalitsus ühe kuu jooksul pärast lõplike pakkumiste esitamist, s.o hiljemalt 5. septembriks. Müügileping sõlmitakse hiljemalt kahe kuu jooksul arvates pakkumise edukaks tunnistamisest, so hiljemalt novembriks.

liinidele on arendajat otsitud juba kaheksa aastat. Kuigi huvilisi on olnud, on asi ikka ja jälle mingil põhjusel katki jäänud, nentis Võrk.

peab sisaldama pakkuja kirjalikku nõusolekut müüdava vara ostmiseks vähemalt alghinnaga kokku 1,5 miljonit eurot, liinide ala infrastruktuuri oma vahendite arvelt väljaehitamiseks ning võõrandatava ala turvalisuse tagamiseks ning Kopli liinide arendamise visiooni.

Tallinna linna omandis olevate kinnistute ( liinide) kombineeritud pakkumise esimesele etapile laekus kaks pakkumist. Pakkumised tegid OÜ Fund Ehitus ja AS Pro Kapital Grupp.

liinide arendaja peab kinni pidama linna ja muinsuskaitseameti seatud nõudmistest – ehitama välja sealse elamuala koos taristuga – kanalisatsiooni- ja veetrassid, tänavad, spordiväljakud, haljasalad jm. Arendaja peab välja ehitama ka avalikult kasutatava rannapromenaadi ja rannapargi ning koerte jalutusalad.

„Arendaja peab arvestama sellega, et tegemist on miljööväärtusliku alaga. Elamud ei tohi oma suuruselt ületada seal seni asunud hooneid. Küll aga oleme loobunud nõudest, et uued majad peavad olema omaaegsete koopiad,“ mainis Võrk.

Teise etapi pakkumus peab sisaldama pakkumissumma kinnistute ostmiseks; äriplaani, mis peab sisaldama järgnevaid osasid: lühiülevaade; ettevõtte lühikirjeldus ja projekti üldine juhtimine; projekti kirjeldus, sh detailplaneeringu koostamise, projekteerimise ja ehitamise protsesside kirjeldus ning projekti realiseerimise ajakava ning tagatised avalikult kasutatavate alade väljaarendamiseks võetavate kohustuste täitmiseks; kinnistutele hoonete püstitamise ajakava; sotsiaalobjektide rajamise ning piirkonna kaubandus- ja teenindusfunktsiooniga ettevõtluskeskkonna tagamise kava; kinnistute turvalisuse tagamise abinõude kava ning Tallinna linna heakorra eeskirja täitmise tagamise kava; projekti finantseerimisstrateegia ja finantsprognoosid ning projekti riskid. Vajadusel peab pakkuja esitama täpsustatud liinide linnaehitusliku visiooni.

liinide alal asuvate linnale kuuluvate kinnistute müügi kombineeritud enampakkumise korras otsustas Tallinna Linnavolikogu 13. juunil 2013.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC