Kui palju suurendab renoveerimine korterelamu turuväärtust?

MustamäeMinu poole pöörduti küsimusega, kui palju tõstab korterelamu selle turuväärtust?

Eks sellist numbrit on raske öelda, et korteri on momendil X ja peale renoveerimist on see Y.

Palju sõltub asukohast. Mõnes asukohas annab rohkem juurde. “Õhema” turuga piirkonnas annab vähem juurde. Kõik sõltub kohaliku piirkonna nõudlusest ja pakkumisest.

Ja sõltub ka sellest, mida sõna “renoveerimine” endas tähendab. Kas see on välisukse väljavahetamine ja uute postkastide panemine. Või on tähelepanu pandud ka nt energiasäästule, mis turvalisuse kõrval reaalset rahalist säästu pakub.

Rusikareegel siiski on see, et rahalistest numbritest rääkides ei suurenda remont (või renoveerimine) turuväärtust sedavõrd, et see kasumlik oleks.

Samas tulevad mängu esteetilised jms emotsionaalsed tõekspidamised. On ju ilusasse majja meeldivam elamist osta, kui koledasse majja. St ja renoveerimine ei suurenda sedavõrd turuväärtust, kui just parandavad vara likviidsust.

Kui aga selle filosofeerimise peale midagi konkreetsemat siiski öelda, siis võiks nt 5-korruselit silme ette manades arvata, et renoveeritud vana maja ei ole vanast majast kõrgem mitte rohkem kui 10-15%.

Kaude võiks siit järeldada, et investeeringud, mis on nt mahus 20% sellise turuväärtusest on juba ilmselgelt ülkedimensioneeritud ja ei tooda end tagasi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC