OEG aktsionär: targem reageerida kui veri ninast väljas edasi trügida

Mina ei suhtu Olympic Entertainment Groupi (OEG) Rumeenia tütarettevõtete müüki ja turult lahkumisse halvasti, teinekord on äratulemine targem kui vägisi edasi trügimine, rääkis OEG väikeaktsionär Erko Kundla.

„Mina ei suhtu sellesse sugugi tingimata halvasti. Selliseid asju ikka tehakse, et suletakse kahjumlikud üksused,“ kommenteerid Kundla. „Teinekord on targem kiirelt reageerida ja varem tagasi tõmbuda, kui et veri ninast väljas ikka edasi trügida, et äkki ükspäev läheb kasumisse,“ rääkis ta.

Kundla ütles, et eks ole näha, mis inimesed OEG sammust arvavad, kuid aktsia hind selle tehingu peale langema kindlalt ei pea.

Kundla on ka ise Rumeenias äri ajanud. „Olen Rumeenias päris palju käinud ja otsinud ka ise investeerimisvõimalust. Tean, et sinna on ka päris paljud eestlased investeerinud, aga eks kõigil nendel on minu arvates jamasti nendega investeeringutega,“ arutles OEG väikeaktsionär. Ta lisas, et eks majanduslangus käis Rumeeniast samamoodi üle nagu mujalt.

Rumeenias eduka äri ajamise muudabki Kundla sõnul kõige keerulisemaks majanduskriis. Kultuuriliselt peab ta Rumeeniat sarnaseks Läti, Leedu või Ukrainaga. „Rumeenia oli täiesti normaalne koht. Mõni asi, nagu taksode süsteem, on arusaamatu, aga seal on selline äratundmisrõõm, nagu oleks sattunud kümme aastat ajas tagasi,“ rääkis ta.

Kundla sõnul on paljud Rumeeniasse investeerinud selle mõttega, et Eestiga sarnane ajalugu kordub riikides, mis on meist arengult taga. „Seetõttu lähevadki paljud uutesse ida-Euroopa riikidesse investeerima, et loodavad teist korda ära kasutada keskkonda ja teadmisi, mida nad Eestis õigel ajal kasutada ei osanud.“

OEG aktsiaid Kundla müüa ei plaani, juurde osta samuti mitte. „Ma ei kavatse küll midagi teha, sest hilja ju juba. Turg reageerib kiiresti ja kui sa esimese viie minutiga pihta ei saa, oled juba rongist maas,“ rääkis ta.

Samuti OEG väikeaktsionär Tõnu Toompark vastas Äripäeva kommentaaripalvele OEG Rumeeniast lahkumise teemal omapoolse küsimusega. „Ma küsiks vastu, kas see on üllatus, et eestlased Bulgaarias ja Rumeenias peksa saavad?“

Kuigi Toompark nimetas ennast suhteliselt passiivseks investoriks, rääkis ta, et kuna OEG-l ei läinud Rumeenias kõige paremini, ei oska ta üllatust tunda, kuna sealt otsustati ära tulla. „Lugesin uudistest, et kahjumlik äriüksus pandi kinni. See pole ju paha. Teine asi on laiem taust. Kas iga kahjumi pärast tuleb kohe minema joosta või tuleks mõelda selle peale, et ettevõte võiks läbi majandustsüklite vastu pidada.“

http://ap3.ee/article/2011/5/2/oeg-aktsionar-targem-reageerida-kui-veri-ninast-valjas-edasi-trugida

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC