Külm märts: korteriühistutel mujal Eestis tuli kaugkütte eest maksta rohkem kui Tallinnas

Eesti Korteriühistute Liit uuris küttekulude kohta ka märtsikuus, mis väidetavalt oli viimase veerandsaja aasta käredaim – selgus, et mujal Eestis tuli ühe ruutmeetri kütmise eest märtsis keskmiselt tasuda 1,76 EUR, samas kui Tallinnas oli see 1,64 EUR. Vastanud ühistuid oli kokku veidi üle kahesaja, vastanud jagunesid pealinna ja muu Eesti vahel enamvähem pooleks.

EKÜL Tallinna ja Harjumaa büroo juhataja Raimo Jõgeva juhtimisel viidi üle-eestiline küttekulude küsitlus läbi ka aasta alguses.

“Üle-Eestilises veebruari küttekulude küsitluses osales ja esitas oma andmed üle 250 korteriühistu,” esitles Raimo Jõgeva varasema küsitluse tulemusi. Tema sõnul on viimase aastaga märgatavalt kahanenud soojusenergia kulu erinevus ühe ruutmeetri kütmise kohta küsitluses osalenute vahel. “Parimad tulemused on saavutatud täielikult renoveeritud kortermajades, mis ületavad ka viimasel kümnendil ehitatud elamute omi.”

Jõgeva sõnul saavutati head tulemused tervikrenoveeritud korteriühistutes – näiteks KÜ Õismäe tee 124 ja ka päikesepaneelid paigaldanud KÜ Õismäe 11. Veebruaris tootsid päikesepaneelid elektrienergiat 0,766 KWh ja märtsis juba esimese 12 päevaga 1,06MWh.

“Soodsam küttekulu oli veebruaris 5,92 KWh ja 0,62€ 1m² kohta, mis on keskmiselt 6 korda väiksem kõige suuremate küttekuludega majadest.

Kõrgemad kulunäitajad vastavalt 38KWh ja 3,49€ 1m² kohta. Keskmine soojusenergia 1MWh hind oli 73,33 ja 1m³ tarbevee soojendamise hinnaks oli 4,28€. Küsitluses osalenute majade keskmine toatemperatuur jäi 21˚C piiridesse,” rääkis Jõgeva.

Varasematel aastatel erinesid korterelamute näidud üle 11 korra. “See näitab terviklike renoveerimistööde suurt kasvu, millega on saavutatud märkimisväärne energiasääst. Osaliselt renoveeritute puhul on sääst oluliselt väiksem. Parimate küttekulude näitajatega korteriühistutes on ka elanike suurim rahulolu ja tunduvalt väiksemad maksed,” selgitas Jõgeva.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC