Lõuna-Eesti korteriühistud kujundavad regiooni elamumajandust

Eesti Korteriühistute Liit / EKÜL / EKYLEesti Korteriühistute Liit korraldab 19.veebruaril Lõuna-Eesti Korteriühistute III foorumi

Foorum on sellel korral jaotatud nelja blokki, mis keskenduvad korterelamute renoveerimisele, energiasäästule korterelamus, remonttööde finantseerimisele ning ülevaatele olulisematest uudistest elamumajanduse vallas.

Foorumi avavad EKÜL Tartu büroo juht Marti Nurmine ning Tartu linnavalitsuse esindaja. Marti Nurmine sõnul on tervitatav, et Lõuna-Eesti korteriühistuliikumine on saanud sisse arvestatava hoo ning et korteriühistuid on hakatud arvestama võrdväärsete partneritena nii kohalikele omavalitsustele kui ettevõtetele.

Lektoritena esinevad foorumil muuhulgas Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna professor Karl Õiger, Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Toivo Talving, SA KredEx eluasemetoodete divisjoni juht Mirja Adler, Rakvere linnapea Andres Jaadla, mitmete pankade esindajad ning muidugi mitmed ühistujuhid. Ühistujuhid teevad ettekanded praktilistest kogemustest korterelamu renoveerimisel, energiasäästust ning tööde finantseerimisest korteriühistus.

Foorumi raames toimub ka elamumess, kus käesoleval aastal pakuvad korteriühistutele oma tooteid ning teenuseid kokku 23 ettevõtet.

Eesti Korteriühistute Liidu foorumid on suurimad elamumajandust käsitlevad foorumid Eestis. Foorumite eesmärgiks on käsitleda Eesti korteriühistute jaoks prioriteetseid teemasid ning juhtida avaliku sektori tähelepanu Eesti elamufondi jätkuvalt halvenevale seisukorrale. Foorumit toetab kolmandat aastat järjest ka Tartu Linnavalitsus.

Eesti Korteriühistute Liit on korteriühistuid ühendav organisatsioon, mille eesmärk on esindada ja kaitsta korteri-ja elamuühistute huve Eesti Vabariigi tasandil, ühtlustada korteri-, ja elamuühistute tegevust, abistada korteri-ja elamuühistuid nende ees seisvate ülesannete lahendamisel, koostada ja rakendada üldriiklikke ja kohalikke arendus- ja koolitusprojekte.

1996. aastal loodud Eesti Korteriühistute Liit on alates 1997. aasta septembrist Rahvusvahelise Korteriühistute Liidu (ICA Housing) ja 1998. aasta novembrist Euroopa Liidu Elamumajanduse Ühenduse (CECODHAS) liige.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus