KV.EE: Hinnaindeks langeb, korterite hinnad tõusevad

Kinnisvaraportaal KV.EEPortaali KV.EE elamispindade müügipakkumiste keskmist hinda kajastav KV.EE indeks on sügavas languses. See siiski ei tähenda mitte kinnisvara väärtuse üle öö toimunud kukkumist, vaid peegeldab portaalide turul toimuvaid muutuseid.

Hinnalanguse taga on portaalist KV.EE lahkunud maakleribüroode arvelt vähemaks jäänud kallimate pakkumiste hulk. Kui kõrgema hinnaga pakkumisi jääb proportsionaalselt vähemaks mõjutab see kogu pakkumiste hulga hinda languse suunas ilma, et see oleks haakuvuses kinnisvara väärtuse muutumisega ühes või teises suunas.

Vaadates konkreetseid piirkondi ja nende hinnatrende näeme aktiivsest turust ehk suurest tehingute arvust tingitud väikest survet hindade tõusuks. Näiteks on Tallinna korterite müügipakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE märtsi andmetel 2002 €/m², mis on aastatagusest 4,8% kõrgemal. Tartu korterite pakkumishind on aga keskmiselt 1512 €/m². See on eelmisest aastast isegi 9,9% enam.

Lähituleviku kinnisvaraturu trendid ei pruugi päris hästi KV.EE indeksist välja paista. Selleks, et KV.EE indeks näitaks meile paremini kinnisvaramüüjate hinnaootust oleks vajalik, et pakkumiste arv portaalis muutub turu trende järgivalt.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

49 − = 41

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?