KV.EE Indeks: Kas kinnisvara müügipakkumiste langus on hoo maha võtnud?

Elamispindade müügihindade muutusi kajastav KV.EE Indeks näitab 123,5 punkti. Aastaga on elamispindade müügipakkumiste keskmine hind kerkinud 9,8%, viimase 3 kuuga 7,1%. Elamispindade pakkumiste arvu indeks on 49,3 punkti tasemel. Pakkumiste arvu indeks on püsinud enam-vähem samas kandis juba kuu-kaks. Kas pakkumiste arvu vähenemine on hoo maha võtnud?

Elamispindade müügipakkumiste nappus nii uute kui vanemate elamispindade, eelkõige korterite turul on olnud tegur, mis on üles ajanud nii elamispindade tehinguhindu kui pakkumishindu portaalis KV.EE.

Mullu koroonast raputada saanud hinnad taastusid valdavalt sügiseks-talveks. Käesoleva aasta alguses on hinnad pea kõikides elamispindade turu segmentides ja piirkondades kerkinud väga kiires tempos.

Osalt on elamispindade pakkumise nappuse taga olnud uusarendused, mille müügiga alustamine jäi mullu koroona tõttu toppama. Käesoleval 2021. a on arendajaid uusi projekte turule juurde toomas. Siiani ei ole uute projektide pakkumisse lisandumine veel müüginõudlust katnud.

Lisanduvate uute arendusprojektide maht on kasvav ja nii võib loota, et defitsiit saab peagi kaetud. See tähendab, et elamispindade müügipakkumiste arv portaalis KV.EE hakkab vaikselt kasvule pöörduma.

Turule juurde tulev pakkumine ja kasvanud hindade tõttu mõnevõrra taanduv nõudlus on tegurid, mis elamispindade sektoris tõusnud tuuled-tormid vaigistavad. See tähendab, et juba sügisel-talvel on elamispindade ostusoovid ja müügipakkumised taas mõningase uue tasakaalu leidnud. Tõsi – seda tänasest kõrgemal hinnatasemel.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2022 Kinnisvara hindamise ABC