Kvissentali laiendus: taristu on valmis, majad kerkivad hoogsalt

Fausto GruppTartu populaarseimas uuselamurajoonis Kvissentalis käib suve hakul kibe ehitustöö: kerkivad esimesed eramud ja ridaelamud, taristu – 2 kilomeetrit autoteid ja teist samapalju kergliiklusteid – on valmis.

Taristu tähtsust rõhutab ka Fausto Capitali juhatuse liige Sven Mihailov: “”Tänu kergliiklusteele on Kvissentali elamurajoon Tartu südalinnast nüüd vaid kolme kilomeetri kaugusel ning südalinna jõudmiseks võib nüüd kasutada vägagi erinevaid sportlikke võimalusi: võib joosta, jalutada, jalgrattaga sõita või hoopis rulluisutada. Autoga jõuab Kvissentalist südalinna kümne minutiga ja koduümbrus täidab eestimaalase südamesoovi – eramaja linna sees, aga roheluses ja kõik vajalik on käe-jala juures, tänavad valgustatud ja asfalteeritud. Ka ühistransport liigub Kvissentalis korralikult – buss tuleb iga paarikümne minuti järel,” rääkis Mihailov.

Lisaväärtust annavad Emajõe-äärsed looduslikud terviserajad, koerte jooksuplatsid, piknikualad ning paljud muud rajatised, mis eeskätt on mõeldud just tervislikke eluviise hindavatele inimestele. “Mida enam Kvissental laieneb, seda rohkem võimalusi peab seal olema,” leiab ta.

Veidraid linnalosse Kvissentalis näha ei saa: Tartu kehtestas piirkonnale tervikuna reeglid, kuidas Kvissental arhitektuurselt välja hakkab nägema. “Terviklik identiteet aitab kaasa kodutunde ja kogukonnatunde tekitamisele, mida võimendavad läbilahendatud maastukuarhitektuur, alleed ja sihid ning side Emajõega,” rääkis arhitekt Tiit Sild. Kvissentali Residentside elamukrundid on avarad ja pindalad jäävad vahemikku 1240 – 2450 m². Üksikelamu suurim lubatud ehitusalune pindala on vahemikus 270 – 450 m². Iga eramu saab oma värvikoodi, hoonete maksimaalne kõrgus 8.5meetrit maapinnast ning materjalikasutus peab olema kvaliteetne ja esinduslik. Paika on pandud ka haljastusreeglid sobivate hekitaimedeni välja.

Lisaks eramutele alustas Villaare OÜ ridaelamuprojekti „Kvissentali Kodud“ ehitusega. Esimesed kaasaegsed ja energiasäästlikud B energiaklassi ridaelamud valmivad Klaose ja Aeru tänava vahele tänavu aasta lõpuks. Kvissentali Kodude arhitektuurse lahenduse eest hoolitses endine linna peaarhitekt Tiit Sild.

Arendaja müügipartneri Domus Kinnisvara maakleri Kaarel Kiidron sõnul on huvi Kvissentali ehitatavate ridaelamute vastu kõrge. “Kvissentali Kodude müük on käimas ja esimesed kodud on omale omaniku leidnud. Kvissentali Kodusid hindavad inimesed eelkõige huvitava arhitektuuri ning madalate ülalpidamiskulude tõttu,” ütles Kaarel Kiidron. “Lisaks on Kvissentalis loodud kõik võimalused värskes õhus liikumiseks, kas mööda vastvalminud kergliiklusteid või Emajõe-äärset kallasrada.”

Fausto Capital on 15-aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõige erinevatele kinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb kaubanduskinnisvara, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamise valdkonnas. Fausto Capitali portfelli kuulub kokku ca 58 000 m2 kaubandus- ja äripinda ning varade maht kokku üle 85 miljoni euro.

OÜ Villaare on 2005. aastal erakapitalil loodud kinnisvaraarendus- ja ehitusettevõte. Firma meeskond koosneb kogemustega spetsialistidest. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda kvaliteetseid lahendusi ehitus-, peatöövõtu, projektijuhtimise, kinnisvara, geodeesia ja projekteerimise valdkonnas. Villaare OÜ-d on tunnustatud tiitlitega Edukas Eesti Ettevõte 2014 ja Eesti Gasellettevõte 2015.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC