Laine Jänes: “Tartu lennuväli peab saama Lõuna-Eesti õhuväravaks!”

Täna külastasid linnapea Laine Jänese ja maavanema Eha Pärna kutsel Tartulennujaama Lõuna- linnapead ja maavanemad, ülikoolide rektorid ningettevõtjad.

Kohtumise tulemusena allkirjastati pöördumine Vabariigi Valitsusele, milles rõhutatakse vajadust rajada Tartusse juba lähiajal korralik lennuväli.

Tartu lennuvälja tähendab Lõuna-Eestisse õhuvärava loomist,” ütles linnapea Laine Jänes. “Lennuväli on ka õppebaasiks riikliku tähtsusega Tartu lennukolledžile, mis vajab Euroopa tasemel lennundushariduse andmiseks vastavaid tingimusi,” rõhutas Jänes.

Tartu lennuvälja investeerimisvajadus on kokku umbes 70 miljonit krooni.

“Käesolevaga avaldame toetust riigi plaanidele investeerida Tartu lennuvälja ca 70 miljonit krooni, mis on vajalik lennundusnõuete täitmiseks ja lennuohutuse tagamiseks. Viimased kümme aastat on investeeringute tegemist Tartu lennuvälja pidevalt edasi lükatud. Seetõttu peame väga oluliseks rõhutada ja avaldada tugevat toetust sellele, et kavandatud vahendid investeeritaks tõepoolest Tartu lennuvälja lähema kolme aasta jooksul, nagu näevad ette praegused plaanid,” seisab ühispöördumises.

Investeeringute kava hõlmab täiendavate navigatsiooniseadmete soetamist ja lennuraja pikendamist 1380 meetrilt vähemalt 1800 meetrini. “Tartus saavad praegu maanduda vaid väiksemad lennukid ning just regulaarlendude jaoks ei ole ohutusnõuded piisavad,” ütles abilinnapea Sven Illing, kes on ühtlasi AS Tartu Lennujaama nõukogu liige. Illingu sõnul on kõige reaalsem lähitulevikus Tartu- lennuliini avamine.

Omavalitsusjuhid tõdesid, et regulaarne lennuühendus tõstaks regiooni konkurentsivõimet, parandaks investeerimiskliimat ja mõjuks soodsalt turismile ja eeskätt konverentsiturismile, mille edendamiseks on Tartus väga tugev potentsiaal ülikoolide näol.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC