Lasnamäele kavandatakse moodsat tööstuskvartalit

Tallinna linnavalitsus kehtestas Betooni tn 18 kinnistu detailplaneeringu, mis võimaldab rajada 9,23 ha suurusele maa-alale kokku kuni 14 tootmis- ja ärihoonet.

Detailplaneering võimaldab rajada alale kaks 1-korruselist tootmishoonet, kuus kuni 5-korruselist tootmishoonet ja kuus kuni 5-korruselist tootmis- või äri- ja tootmishoonet. Planeeringuala asub Lasnamäe linnaosas Sõjamäe tööstusrajoonis. Betooni tn 18 kinnistu omanik on Betooni Kinnisvara OÜ.

Betooni tn 18 kinnistul paiknevad autoteenindus, kunagise eksperimentaaltehase “Ehitusdetail” hooned ning mõned pooleliolevad ehitised, aktsiaseltsile Eesti Gaas kuuluv katlamaja ning Eesti Energia aktsiaseltsile kuuluv alajaam.

Planeeritud maa-ala kontaktvööndi maakasutus on monofunktsionaalne, domineerib tootmismaa ja ärimaa maakasutuse sihtotstarve. Kehtivates detailplaneeringutes kavandatud hoonestus lubab piirkonda ehitada 1- kuni 5-korruselisi hoonemahte.

Planeeritud kinnistu paikneb ühistranspordi suhtes soodsas asukohas, lähimad ühistranspordi peatused jäävad ligikaudu 150 meetri kaugusele Betooni tänava äärde. Ühistranspordi peatuste lähedus on oluline, kuna detailplaneeringu lahenduse elluviimisel lisandub piirkonda uusi töökohti.

Planeeringulahendus on Tallinna üldplaneeringuga kooskõlas – Tallinna üldplaneeringu kohaselt on piirkonna juhtotstarbeks määratud tööstusettevõtete ala, mis on mõeldud põhiliselt tööstusettevõtetele ja ladudele ning kus võib paikneda teenindusettevõtteid ja asutusi.

Planeeringulahenduse kohaselt kavatsetakse rajada linna piirimail paiknevasse perspektiivsesse äri- ja tootmispiirkonda kaasaegne äri- ja tootmiskvartal. Planeeringus on olemasolevate amortiseerunud tootmishoonete asemele kavandatud uued, kaasaegsed äri- ja tootmishooned, mis moodustavad tervikliku kvartali.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Universal Industries OÜ. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 14. oktoobri 2009 korraldusega. Detailplaneeringu eskiislahendusega sai tutvuda Lasnamäe Linnaosa Valitsuses 28. oktoobrist kuni 4. novembrini 2009 ning 5. novembril 2009 toimus avalik arutelu.

Betooni tn 18 kinnistu detailplaneeringu koostas Linnaruumi OÜ. Detailplaneering võeti vastu Tallinna Linnavalitsuse 9. juuni 2010 korraldusega ning oli 29. juunist kuni 13. juulini 2010 avalikul väljapanekul. Detailplaneeringu avaliku väljapaneku ajal ei esitatud ühtegi vastuväidet ega ettepanekut.

Kuna Betooni tn 18 kinnistu omanik soovis pärast detailplaneeringu vastuvõtmist ja avalikku väljapanekut detailplaneeringu lahendust muuta – korrigeerida kruntide arvu ja suurust, hoonestusalade ulatust ja hoonete arvu, parkimislahendust ja haljaspinna osakaalu – tunnistati vastuvõtmise korraldus kehtetuks ning Tallinna Linnavalitsuse 11. jaanuari 2012 korraldusega võeti vastu muudetud planeeringulahendus, mis oli avalikul väljapanekul 27. veebruarist kuni 11. märtsini 2012. Detailplaneeringu avalik arutelu toimus 11. aprillil 2012.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt