1Partner Kinnisvara: Uute lao- ja tootmispindade arendamine on kinni üürnike hirmude taga

1Partner KinnisvaraTänane lao- ja tootmispindade turg on justkui tardumuses. Nõudlust uute pindade järele on, kuid tehinguteni jõudmist pärsib üürnike hirm tuleviku ees, analüüsib olukorda ärikinnisvaraturul 1Partner Kommertskinnisvara juhtiv partner Aivo Hallist.

“Ettevõtted peaksid täna lao- ja tootmispindadele tormi jooksma. Kui võrdleme tänast turgu näiteks 2003. aastaga, siis on üürihinnad 10…30% madalamad. Ehitushinnad on selle ajaga võrreldes aga vähemalt 50% kõrgemal. Ometi on arendajad valmis ka täna uusi pindu arendama,” kirjeldab Aivo Hallist tänast turuolukorda.

“Tõsi – tänased üürilepingud on karmimad. Arendajad-üürileandjad soovivad täna 2003. aastaga võrreldes pikemaid üürilepinguid ja üürnikelt küsitakse erinevaid garantiisid,” lisab Hallist.

Ettevõtete kindlustunne on madal ja laienemisplaanid on paljuski pandud kalevi alla majanduskeskkonna selgemat silmapiiri ootama. Laienemisotsuste käsitlemine võtab järjest rohkem aega, eriti veel otsused, mida langetatakse piiritaga.

2003. aastaga võrreldes on lao- ja tootmispindade turuolukord üürnike seisukohast soodne. Ka majanduskeskkond on 2003. aastaga igati võrreldav.

“Nii peame tõdema, et närb lao-tootmispindade nõudlus on eelkõige psühholoogiline probleem,” leiab Aivo Hallist. “Parimad tehingud tehakse ikka turu põhjas. Nii on praegu üürnikel hea aeg soodsate kokkulepete sõlmimiseks, mida hiljaksjääjad kahetsema peavad.”

1Partner Kinnisvara ootab, et lähima aasta jooksul saavad üürnikud julgust juurde ning lao- ja tootmispindade turg aktiveerub nii ostu-müügitehingute kui üüritehingute sektoris.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

Lisainfo

Aivo Hallist
1Partner Kommertskinnisvara
Juhatuse esimees
+372 513 1001
+372 668 4700
aivo.hallist@1partner.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 3 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?