Lasnamäele rajatakse 2021. aastaks tervisekeskus

www.tallinn.eeLasnamäe tervisekeskuse ruumipõhise eskiisprojekti riigihanke parima pakkumuse esitas Tallinna linnale Architecture Workshop Finland Oy. Tervisekeskus peab plaanide järgi valmima juba 2021. aasta lõpuks.

Lasnamäe tervisekeskus rajatakse koostöös Ida-Tallinna Keskhaiglaga. Haigla hakkab osutama perearstidele tööks vajalikku ambulatoorset eriarstiabi ning eriarstide konsultatsiooni teenust.

Eskiisprojekti koostamine toimub paralleelselt uue Tallinna Haigla kinnistute ja lähiala detailplaneeringu koostamisega ning vastavuses detailplaneeringu lahendustega. Ühtlasi saab tervisekeskusest Tallinna Haigla meditsiinilinnaku esimene osa.

„Lasnamäe tervisekeskusesse koondatakse üle kümne eriala, nt taastusravi, silmahaigused, otorinolarüngoloogia, üldkirurgia, sisehaigused, kardioloogia, ortopeedia, psühhiaatria, hambaravi kui ka teised erialad. Sellega loome ühtlasi olukorra, kus haiglavõrgu arengukava tagab tulevikus oma keskusega stabiilse teenuse osutamise Lasnamäe linnaosas,“ selgitas Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder, viidates möödunud aasta lõpule, mil Lasnamäe elanikud jäid Haigekassa riigihanke tulemusena ilma eriarstiabita oma linnaosas.

Mölderi sõnul vajavad tänased perearstide kasutuses olevad ruumid tihti kaasajastamist või ei vasta täpselt nendele tingimustele, mis oleks kvaliteetse terviseteenuse osutamiseks vajalikud. „Perearstidel on probleemiks abiarstide, residentide ja teise pereõe tööle võtmine, seda just ruuminappuse tõttu. Eraldiseisva asukoha tõttu on raskendatud Lasnamäe perearstide koostöö ka III etapi tervishoiuasutustega,“ nentis abilinnapea.

Uus tervisekeskuse hoone Lasnamäe meditsiinilinnakus võimaldab ratsionaalsemat ruumipaigutust, mis on mugav nii patsientidele kui ka töötajatele. Tervisekeskus parandab oluliselt perearstide ja eriarstide töötingimusi ning on kuluoptimaalseks lahenduseks Lasnamäe linnaosa elanikele integreeritud tervishoiu- ning sotsiaalteenuste osutamisel. Lisaks tugevdab uus tervisekeskuse hoone Lasnamäe linnaosa positsiooni piirkondliku tõmbekeskusena ning aitab kaasa uute meditsiinitöötajate koolitamisele.

Mölder lisas, et linna eesmärk on rajada nüüdisaegsed tervisekeskused kõigisse Tallinna linnaosadesse. „Sel aastal alustatakse ka Põhja-Tallinna ja Kesklinna tervisekeskuste ettevalmistus- ja projekteerimistöödega. Linna tervisekeskused on end tänaseks igati õigustanud ning nende võlu peitub eelkõige pere- ja eriarstide ning toetavate spetsialistide tihedas koostöös ja tervishoiuteenuste valikus. Äsja täitus esimene tööaasta Mustamäe tervisekeskusel ning patsientide tagasiside on olnud väga positiivne. Aasta jooksul tegid seal eriarstid ligikaudu 25 000 vastuvõttu, millele lisandusid veel hambaravikliiniku, naistekliiniku ja psühhiaatriakeskuse vastuvõtud,“ lisas Mölder.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2023 Praktiline töötuba – AirBnB.com ja Booking.com kasutamine