Logistika Pluss avab täna Merko ehitatud kaasaegse ja energiasäästliku Nurmevälja logistikakeskuse

Täna avab Eesti üks suurimaid laopidajaid Logistika Pluss uue kaasaegse Nurmevälja logistikakeskuse, mis võimaldab suurendada kaubamahtusid ning tänu spetsiifilistele tingimustele vastavatele ladudele pakkuda uusi teenuseid. 23 000 m² brutopinnaga logistikakeskus toodab osa vajaminevast energiast päikesepaneelidega. Keskuse ehitustööd teostas Eesti juhtiv ehitusfirma Merko Ehitus Eesti üheksa kuuga.

„Tänaseks on ettevõte 15 000 ruutmeetri suurusest majast ja teistest rendipindadest välja kasvanud, millest tingituna otsustati juba mõni aasta tagasi, et alustatakse uue maja projekteerimise ja planeerimisega. Oleme projekteerimise käigus veelgi tõhustanud valgustussüsteeme, paigaldanud rohkem andureid ning uus ladu on pikem ja laiem. Uudsena on projektis sees otsus katta hoone lõunapoolne külg päikesepaneelidega ehk hakkame ise elektrienergiat tootma,“ ütles Logistika Pluss OÜ juhataja Toomas Orutar.

„Nurmevälja logistikakeskus on lisaks oma kaasaegsusele ja energiasäästlikkusele eriline ka selle poolest, et hoone on osaliselt süvistatud paepinnasesse ning siin on tavapärasest logistikakeskusest enam tähelepanu pööratud arhitektuursele lahendusele. Meil on hea meel anda plaanipäraselt sujunud ja tähtaegselt valminud ehitustöödega oma panus tellija äri arendamisse ja kasvatamisse,“ ütles Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni direktor Tarmo Pohlak.

Logistikakeskuse uudsed tehnoloogilised lahendused võimaldavad senisest enam tööd automatiseerida, minimeerida vigu ja teenindada samal pinnal oluliselt suuremaid kaubamahtusid. Samuti tagab uus keskus kaupade turvalisuse nii tule-, vee- kui ka varguskahjude osas. Ladude suurimad ohuallikad ehk tehnoruumid ja akude laadimispunktid on eraldatud tuletõkketsoonidesse ja varustatud suitsu ja kuumuse edasileviku tõketega. Varguskahjude ennetamiseks rakendatakse video- ja tehnilise valve süsteemides uusimaid lahendusi.

Keskuse energiatõhususe tagab küttesüsteem, mis võimaldab valida hetke soodsaima kütuse. Paralleelselt võetakse energiatootmiseks kasutusele ka päikesepaneelid. Automaatika kontrollib ka keskuse valgustust ja annab võimaluse hoonet ka väljastpoolt hallata. Jäätmekäitluses rakendatakse kohapealset jäätmete sorteerimist, mis põhimõtteliselt on võimaldanud jäätmekäitluskulud pöörata tuludeks.

Nurmevälja logistikakeskus hõlmab logistikakeskust brutopindalaga 23 000 m², lisaks laopindadele ka spetsiifilistele nõuetele vastavat tootmispinda, kontori-, koosoleku-, riietus-, tehno- ja muid vajalikke ruume. Iru külas asuvas keskuses saab tööd pea 170 inimest.

Logistika Pluss (www.logistikapluss.ee) on suurim laopidaja Eestis, kes pakub erinevaid logistikateenuseid rahvusvahelistele tööstus-elektroonika suurkontsernidele, toidu-, alkoholi- ja esmatarbekaupade tootjatele ning maaletoojatele. Ettevõtte põhiteenuseks on kaupade käitlemine laos, transporditeenus ning lisandväärtuse andmine kliendi kaupadele. Tarneahela kiirendamiseks ja efektiivsemaks muutmiseks pakume rahvusvahelistele ettevõtetele ka spetsiifilist tootmis- ja pakkimisteenust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC