Männikule rajatakse moodne hoonetekompleks

TallinnTallinna linnavalitsus võttis vastu detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Männikule Kaitseliidu Harju maleva vajadusi arvestava hoonetekompleksi.

Nõmme linnaosas asuva Männiku tee 121 // Mahla tn 90 kinnistu pindala on 2,32 ha. Riigikaitsemaa sihtotstarbega krundile määratakse ehitusõigus kuni 12 hoone rajamiseks, hoonete kõrguseks on kavandatud 1-4 korrust.

Lisaks moodustatakse kinnistu kõrval paiknevast reformimata riigimaast transpordimaa krunt perspektiivse kõrvaltänava rajamiseks ning antakse heakorrastuse, haljastuse, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus. Detailplaneeringu koostas Casa Planeeringud OÜ.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet ning Nõmme Linnaosa Valitsus korraldavad vastuvõetud detailplaneeringu avaliku väljapaneku ja arutelu.

Planeeritav ala asub Männiku tee ja raudtee vahelisel alal. Lõunasse jääb endise liivakarjääri põhjas paiknev tööstusettevõtete piirkond, kus on valdavalt kuni 3-korruselised rekonstrueeritud tootmishooned, põhja poole jäävad 2- ja 5-korruselised korterelamud. Nõukogudeaegne tööstusmaastik on asendumas kaasaegsema ning korrastatuma äri- ja tootmishoonete kompleksiga, mis parandab ka piirkonna üldilmet.

Riigikaitsemaa sihtotstarbega Männiku tee 121 // Mahla tn 90 kinnistu kuulub Kaitseliidule. Krundil on eriotstarbelised hooned ning Kaitseliidu parklad.

Tallinna üldplaneeringus on planeeritava ala juhtotstarbeks riigikaitseline ala. Detailplaneering on Tallinna üldplaneeringuga kooskõlas.

Nõmme linnaosa ehitusmääruse kohaselt võib hoonete suurim lubatud katuseharja kõrgus olla 15 meetrit ja lubatud kuni 4 korrust. Detailplaneering arvestab Nõmme linnaosa ehitusmäärust ning on kooskõlas koostatava Nõmme linnaosa üldplaneeringuga.

Detailplaneering algatati Tallinna Linnavalitsuse 12. detsembri 2012 korraldusega. Detailplaneeringu eskiislahendusega sai tutvuda 20. detsembrist 2012 kuni 3. jaanuarini 2013 Nõmme Linnaosa Valitsuses, 3. jaanuaril 2013 toimus detailplaneeringu lähteseisukohti ja eskiislahendust tutvustav arutelu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

99 − = 93

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!