Männikule rajatakse moodne hoonetekompleks

Tallinn võttis vastu detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Männikule Kaitseliidu Harju maleva vajadusi arvestava hoonetekompleksi.

linnaosas asuva Männiku tee 121 // Mahla tn 90 kinnistu pindala on 2,32 ha. Riigikaitsemaa sihtotstarbega krundile määratakse ehitusõigus kuni 12 hoone rajamiseks, hoonete kõrguseks on kavandatud 1-4 korrust.

Lisaks moodustatakse kinnistu kõrval paiknevast reformimata riigimaast transpordimaa krunt perspektiivse kõrvaltänava rajamiseks ning antakse heakorrastuse, haljastuse, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus. Detailplaneeringu koostas Casa Planeeringud OÜ.

Tallinna ning Nõmme Valitsus korraldavad vastuvõetud detailplaneeringu avaliku väljapaneku ja arutelu.

Planeeritav ala asub Männiku tee ja raudtee vahelisel alal. Lõunasse jääb endise liivakarjääri põhjas paiknev tööstusettevõtete piirkond, kus on valdavalt kuni 3-korruselised rekonstrueeritud tootmishooned, põhja poole jäävad 2- ja 5-korruselised korterelamud. Nõukogudeaegne tööstusmaastik on asendumas kaasaegsema ning korrastatuma äri- ja tootmishoonete kompleksiga, mis parandab ka piirkonna üldilmet.

Riigikaitsemaa sihtotstarbega Männiku tee 121 // Mahla tn 90 kinnistu kuulub Kaitseliidule. Krundil on eriotstarbelised hooned ning Kaitseliidu parklad.

Tallinna üldplaneeringus on planeeritava ala juhtotstarbeks riigikaitseline ala. on Tallinna üldplaneeringuga kooskõlas.

Nõmme ehitusmääruse kohaselt võib hoonete suurim lubatud katuseharja kõrgus olla 15 meetrit ja lubatud kuni 4 korrust. arvestab Nõmme ehitusmäärust ning on kooskõlas koostatava Nõmme linnaosa üldplaneeringuga.

algatati Tallinna Linnavalitsuse 12. detsembri 2012 korraldusega. Detailplaneeringu eskiislahendusega sai tutvuda 20. detsembrist 2012 kuni 3. jaanuarini 2013 Nõmme Valitsuses, 3. jaanuaril 2013 toimus detailplaneeringu lähteseisukohti ja eskiislahendust tutvustav arutelu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 83 = 84

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine