Merko Ehituse teise kvartali puhaskasum kasvas mullusega võrreldes 60%

MerkoMerko Ehituse teise kvartali müügitulu ulatus 64,8 miljoni ning 6 kuu oma 113,7 miljoni euroni. Kuue kuu arvestuses kasvas väljaspool Eestit teenitud müügitulude osakaal ligi 31%ni. Vähenenud ehitusmahte insener- ja teedeehitussegmendis on kompenseerinud üldehituse ning kinnisvaraarenduse projektid. Kinnisvaraarenduse valdkonna müügitulu on võrreldes eelmise aasta kuue kuuga suurenenud 77% ning moodustab üle 18% kontserni müügituludest. Merko Ehituse teise kvartali puhaskasum oli 3,6 ning 6 kuu oma 4,4 miljonit eurot.

„Arvestades nõrka ehitusturu seisu peatöövõtjate jaoks, võib kvartali tulemustega rahule jääda. Meil on hea meel, et oleme suutnud kasvatada väljastpoolt Eestit teenitud müügitulu osakaalu enam kui 30%ni. Müügitulu langus insenerehituse ja teedeehituse segmendis on oodatult tingitud riiklike tellimuste vähenemisest, mida oleme suutnud kompenseerida üldehitussegmendi ja kinnisvaraarenduse osakaalu suurendamise ning tellimuste mahu kasvatamisega Lätis ja Leedus,“ ütles AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Andres Trinki sõnul ei saa aga rahule jääda uute lepingute väikese mahuga ning seda eriti Eestis. „Ühtepidi on tegemist ootuspärase trendiga, ent tuleb arvesse võtta, et uute tellimuste langus võib mõjutada 2015. aasta ehitusmahtusid. Loodetavasti on see ajutise iseloomuga. Lepingute mahu langus peegeldab teatud määral ehitusturu olukorda, kus peatöövõtjatele on tervikuna vähe tellimusi ning tehakse väga agressiivseid hinnapakkumisi, millega meie kaasa pole läinud. Otsime jätkuvalt võimalusi efektiivsuse parandamiseks aktiivsema kulujälgimise ning tütarettevõtete tegevuste konsolideerimise kaudu. Meie eesmärk on saavutada tellija jaoks parim lõpptulemus ja kvaliteet, panustada senisest enam tööohutusse ning käituda vastutustundlikult töötajate, koostööpartnerite ja alltöövõtjatega. Samuti peame oluliseks, et ehitussektor tervikuna töötaks maksude laekumise parandamise nimel,“ sõnas Trink.

„Jätkuvalt hea positsioon on meil uute korterite turul kõigis kolmes Balti riigi pealinnas, kus jätkame investeerimist uutesse arendusprojektidesse. Tänavu oleme kavandanud suurusjärgus 45-50 miljoni euro suurust investeeringut nii varem alustatud töösolevatesse projektidesse kui tänavu käivitavatesse uutesse arendusprojektidesse,“ lisas Trink.

Kontserni 2014. aasta kuue kuu müügitulu oli 113,7 mln eurot, mis on samal tasemel eelmise aasta sama perioodiga. Teise kvartali müügitulu oli 64,8 mln eurot (2013: 65,9 mln eurot). Väljaspool Eestit teenitud 6 kuu müügitulude osakaal on kasvanud 30,7%ni (2013: 18,4%). Tänavuse kuue kuu puhaskasum oli 4,4 mln eurot (2013: 4,0 mln eurot) ning teise kvartali oma 3,6 mln eurot (2013: 2,3 mln eurot). Kuue kuu brutomarginaal oli 8,9%, mida oleme suutnud hoida võrreldes eelmise aasta sama perioodiga (2013: 8,6%).

Teises kvartalis sõlmisid kontserni ettevõtted uusi lepinguid kogumahus 21,7 miljonit ning kuue kuu jooksul 70,3 miljonit eurot, seisuga 30. juuni 2014 oli kontserni teostamata tööde jääk 191,6 miljonit eurot. Lepingute portfellis ei kajasta kontsern omaarenduslikke elamuehitusprojekte ning kinnisvarainvesteeringute arendamisega kaasnevaid töid.

Tänavu kuue kuu jooksul müüdi 198 korterit kogumaksumusega 18,6 miljonit ning teises kvartalis 99 korterit kogumaksumusega 9,6 miljonit eurot (käibemaksuta). Nii kuue kuu kui teise kvartali kinnisvaraarenduse valdkonna müügitulud on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud – vastavalt 77,0% ja 100,3%. Kuue kuu seisuga on kinnisvaraarenduse valdkonna müügitulude osakaal kasvanud 77,1% võrra, moodustades 18,2% kontserni müügituludest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus