Merko sõlmis ehituslepingu Ranna alajaama renoveerimistöödeks

Merko31. juulil 2017 sõlmiti AS Merko Ehitus kontserni kuuluva AS Merko Infra ja Elering AS vahel leping Ranna 110 kV alajaama renoveerimistööde teostamiseks aadressil Gonsiori 3a, Tallinn.

Tööde käigus rekonstrueeritakse Tallinna kesklinna elektriga varustav olulisim kõrgepinge sõlmalajaam võtmed kätte meetodil. Lepingu mahtu kuuluvad projekteerimine, amortiseerunud alajaama hoone rekonstrueerimine, uute kõrgepinge seadmete, releede ja juhtimisseadmete tarne, elektritööd ning seadistustööd. Kesklinna kitsastes oludes asuva alajaama rekonstrueerimine tuleb teostada kahe etapi kaupa, et tagada Tallinna kesklinna elektrivarustus renoveerimistööde ajal. Ruumipuuduse tõttu paigaldatakse alajaama esimest korda Eestis 110kV isoleeritud latid, mis võimaldavad kitsastele oludele vaatamata turvaliselt tagada suure võimsuse ülekande.

Lepingu maksumus on ligikaudu 2 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööd algavad 2017. aasta augustis ning lõpevad 2019. aasta novembris.

AS Merko Infra põhitegevusvaldkondadeks on vee-, kanalisatsiooni- ja gaasitorustike välisvõrkude ehitamine, kanalisatsioonipumplate paigaldamine ning sadeveesüsteemide ehitamine ja renoveerimine. Lisaks tegutseb ettevõte kesk- ja kõrgepinge alajaamade ning liinide projekteerimise, seadistamise ja ehitamisega.

AS Merko Ehitus Eesti (www.merko.ee) on Eesti juhtiv ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener-, elektri, teede- ning elamuehituse töid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus