Merko sõlmis ehituslepingud Kilingi-Nõmme ja Tsirguliina alajaamade ehitustööde teostamiseks

Merko18. aprillil 2018. a sõlmiti AS Merko Ehitus kontserni kuuluva AS Merko Infra ja Elering AS vahel ehituslepingud Kilingi-Nõmme alajaama ja Tsirguliina alajaama ehitustööde teostamiseks.

Kilingi-Nõmme uude alajaama ehitatakse 330 kV jaotusseade ning kahekorruseline juhtimishoone automaatika-, juhtimis- ja sideseadmetega.

Tsirguliina renoveeritavas alajaamas lammutatakse vana alajaam ning asemele ehitatakse uus 330 kV jaotusseade ja paigaldatakse teine autotrafo. Ühtlasi ehitatakse välja uued releekaitse- ja automaatikasüsteemid.

Kilingi-Nõmme alajaama lepingu maksumus on ligikaudu 3,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tsirguliina alajaama lepingu maksumus on ligikaudu 4,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Ehitustööd algavad mõlemas alajaamas 2018. aasta aprillis ja lõpevad 2019. aasta novembris. Alajaamade ehitamine toimub „võtmed kätte“ meetodil.

AS Merko Infra põhitegevusvaldkondadeks on vee-, kanalisatsiooni- ja gaasitorustike välisvõrkude ehitamine, kanalisatsioonipumplate paigaldamine ning sadeveesüsteemide ehitamine ja renoveerimine. Lisaks tegutseb ettevõte kesk- ja kõrgepinge alajaamade ning liinide projekteerimise, seadistamise ja ehitamisega.

AS Merko Ehitus Eesti (www.merko.ee) on Eesti juhtiv ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener-, elektri, teede- ning elamuehituse töid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika