Merko: Talleggi Tabasalu tehas on hea näide aktiveerunud erasektori tellimustest

Täna avatud Talleggi Tabasalu tehase renoveerimistööd ja juurdeehitus on Merko sõnul hea näide viimasel ajal aktiveerunud eratellijatest. Tabasalu tehasesse koondub nüüdsest Talleggi kogu lihatöötlemine, võimaldades ettevõttel oma tootmismahte kahekordistada. Ehitus- ja renoveerimistööd teostanud Merko Infra sõnul lisas ehitusprotsessile keerukust tööde teostamine igapäevaselt töötavas tootmiskompleksis ja selle vahetus naabruses.

„Talleggi tootmishoone on Merko jaoks oluline mitmel põhjusel. Lisaks eduka ehitusprotsessi lõppemisele on see hea näide viimasel ajal aktiveerunud erasektori tellijatest, kes investeerivad oma äri arendamisse,“ ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben.

„Tabasalu tehase osalise renoveerimise ja laienduse rajamise tegi ehituslikult keerukaks asjaolu, et olemasolev tootmiskompleks töötas kogu ehitusprotsessi jooksul. Seetõttu tuli olemasoleva tootmishoone erinevate osade renoveerimine ja uue tehasehoone ehitamine eriti hoolikalt läbi mõelda ning planeerida tootmise ja ehituse võtmes tervikuna, et mõlemad saaksid tõrgeteta toimida. Tallegg on väga professionaalne tellija ja koostööpartner, tänu millele sujus ehitusprotsess tõrgeteta,“ sõnas ehitus- ja renoveerimistööd teostanud Merko Infra juhatuse liige Tarmo Pohlak.

Talleggi juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul oli Talleggi tehase uuendamise projektis usaldusväärne ehituspartner kriitilise tähtsusega. „Meil on hea meel tõdeda, et meil õnnestus Merko Infra abil vältida kogu ehitusperioodi vältel kõikvõimalikke tarneraskusi ning suutsime ka ehituse ajal jätkata regulaarset tootmisrütmi. Meie tehasetiim on oma uute töö- ja puhkeruumidega väga rahul,“ kiitis Soorm ehitajat.

AS Merko Infra teostas Talleggi tellimusel Tabasalu tootmiskompleksis 1800 m² olemasolevate ruumide renoveerimistööd ning 5000 m² suuruse uue tehasehoone ehitustööd.

Merko Infra on Eesti juhtiva ehitusettevõtte ASi Merko Ehitus Eesti tütarettevõte. Merko Ehitus Eesti (www.merko.ee) teostab üld-, insener-, elektri- ning elamuehituse töid. Ettevõte kuulub Tallinna börsil noteeritud Merko Ehitus kontserni.

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni, mis on üks Põhja-Euroopa juhtivaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mille koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis, Baltimaades ja Poolas. HKScan Grupi 2012. aasta netokäive oli 2,5 miljardit eurot ning kontsernis töötas ligi 11 000 töötajat.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC