Merko: Talleggi Tabasalu tehas on hea näide aktiveerunud erasektori tellimustest

Täna avatud Talleggi Tabasalu tehase renoveerimistööd ja juurdeehitus on sõnul hea näide viimasel ajal aktiveerunud eratellijatest. Tabasalu tehasesse koondub nüüdsest Talleggi kogu lihatöötlemine, võimaldades ettevõttel oma tootmismahte kahekordistada. Ehitus- ja renoveerimistööd teostanud Merko Infra sõnul lisas ehitusprotsessile keerukust tööde teostamine igapäevaselt töötavas tootmiskompleksis ja selle vahetus naabruses.

„Talleggi tootmishoone on jaoks oluline mitmel põhjusel. Lisaks eduka ehitusprotsessi lõppemisele on see hea näide viimasel ajal aktiveerunud erasektori tellijatest, kes investeerivad oma äri arendamisse,“ ütles juhatuse esimees Tiit Roben.

„Tabasalu tehase osalise renoveerimise ja laienduse rajamise tegi ehituslikult keerukaks asjaolu, et olemasolev tootmiskompleks töötas kogu ehitusprotsessi jooksul. Seetõttu tuli olemasoleva tootmishoone erinevate osade renoveerimine ja uue tehasehoone ehitamine eriti hoolikalt läbi mõelda ning planeerida tootmise ja ehituse võtmes tervikuna, et mõlemad saaksid tõrgeteta toimida. Tallegg on väga professionaalne ja koostööpartner, tänu millele sujus ehitusprotsess tõrgeteta,“ sõnas ehitus- ja renoveerimistööd teostanud Infra juhatuse liige Tarmo Pohlak.

Talleggi juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul oli Talleggi tehase uuendamise projektis usaldusväärne ehituspartner kriitilise tähtsusega. „Meil on hea meel tõdeda, et meil õnnestus Infra abil vältida kogu ehitusperioodi vältel kõikvõimalikke tarneraskusi ning suutsime ka ehituse ajal jätkata regulaarset tootmisrütmi. Meie tehasetiim on oma uute töö- ja puhkeruumidega väga rahul,“ kiitis Soorm ehitajat.

AS Infra teostas Talleggi tellimusel Tabasalu tootmiskompleksis 1800 m² olemasolevate ruumide renoveerimistööd ning 5000 m² suuruse uue tehasehoone ehitustööd.

Infra on Eesti juhtiva ehitusettevõtte ASi tütarettevõte. Merko Ehitus Eesti (www.merko.ee) teostab üld-, insener-, elektri- ning elamuehituse töid. kuulub Tallinna börsil noteeritud Merko Ehitus kontserni.

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni, mis on üks Põhja-Euroopa juhtivaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mille koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis, Baltimaades ja Poolas. HKScan Grupi 2012. aasta netokäive oli 2,5 miljardit eurot ning kontsernis töötas ligi 11 000 töötajat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

36 − = 34

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest